Офшори Володимира Зеленського прокоментував очільник президентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія. Нардеп назвав цю ситуацію «нормальним процесом», а також розповів про офшори своєї дружини на Сейшелах.

Про це повідомляє Ракурс.

Є дві сторони офшорів: негативна і позитивна. Позитивна полягає в тому, що це зазвичай міжнародна юрисдикція. Якщо ви зараз подивитеся, наприклад топ-100 мільярдерів світу, то майже у кожного є офшорна компанія, на якій зберігається якесь майно, яке може бути захищене, — пояснив під час брифінгу у Верховній Раді 6 жовтня «слуга».

Також він згадав і про негативний бік офшорів.

Негативна сторона офшорів — це потенційні якісь маніпуляції з податками. Ось із цим треба боротися. Я вам нагадую, що за 30 років (незалежності України) тільки «Слуга народу» ухвалила антиофшорний законопроект, — додав представник політсили Зеленського.

У розслідуванні Pandora Papers було вказано, що Зеленський та його оточення могли бути причетними до переведення 40 млн дол. від структур, пов’язаних з олігархом Ігорем Коломойським, проти якого у США ведуть розслідування.

Мабуть, не знають, що офшори — це нормальний процес, — переконаний Арахамія.

За його словами, навіть зараз в декларації на його дружині зафіксовано офшор на Сейшелах.

Нагадаємо, нещодавно ЗМІ оприлюднили нову порцію розслідування про діяльність офшорних компаній під назвою Pandora Papers, в якому містилася інформація про офшори високопосадовців України, РФ, Великої Британії, Гондурасу та низки інших країн.

Чотири причини, чому скандал з Pandora papers не зашкодить Зеленському – назвав політолог Володимир Фесенко.

Очевидно, що головною темою є Pandora papers. Журналісти вже запитують, чи не призведе це до політичної кризи і до різкого падіння рейтингу Президента Зеленського. 

По-перше, на даний момент в тих документах, які оприлюднені, не має чогось принципово нового і вкрай сенсаційного.

Про те, що Коломойський платив “Кварталу-95” за контент на телеканалі “1+1” було відомо і до 2019 року, і під час президентських виборів про це багато говорили. Ба більше, було навіть відомо, що Коломойський заборгував перед “Кварталом”.

Офшорами в нашій країні теж нікого особливо не здивуєш. Це було помітно ще під час скандалу з Порошенком і Panama papers.

По-друге, це майже один в один повторення скандалу з Panama papers.

Коли такий скандал виникає вперше, резонанс більше. А коли іде повторення, хай з іншими персонажами, інформаційно-політичний ефект буде набагато меншим.

Тим більше, що коли на цю тему будуть атакувати прихильники Порошенка, то їм будуть нагадувати про такий саме скандал з їх лідером. Взагалі з офшорами у нас були пов’язані майже всі провідні політики, які вийшли з бізнесу, тому ця критика матиме обмежений ефект.

По-третє, йдеться про ситуацію до президентства Зеленського. Це теж буде зменшувати інформаційно-політичний вплив цього розслідування.

Безумовно, це ще один привід для критики Президента Зеленського з боку його різноманітних опонентів. Активне і критичне обговорення цієї теми відбудеться, але без суттєвого впливу на поточний політичний процес.

Нарешті, по-четверте, як тільки розпочнеться процедура відставки і заміни спікера Верховної Ради, а це має відбутися вже найближчим часом, тема Pandora papers відійде на другий план.