Усі укази часів Віктора Януковича мають пройти перевірку, аби визначити їх можливий вплив на національну безпеку України.

Про це секретар РНБО Олексій Данілов заявив в інтерв’ю виданню «LB.ua».

«Ми робимо аудит рішень Ради нацбезпеки, які були введені в дію Януковичем. Як ухвалювалися, на який період, в якому стані вони знаходяться. В МЗС роблять, скажімо, аудит наказів про призначення послів тощо. І залежно від того, наскільки вони не/впливають на національну безпеку, керівник приймає те чи інше рішення. Усі органи, які мають чинні укази Віктора Януковича, повинні їх переглянути. Це стосується не тільки призначення Тупицького (ексголова Конституційного Суду – ред.)», – наголосив Данілов.

Він уточнив, що серед послів є ті, хто виконує свої обов’язки ще з тих часів, тож керівництво МЗС має дати цьому оцінку.

«Що стосується Конституційного Суду, то це взагалі дивна інституція. Зміни до Закону «Про Конституційний Суд» має затвердити сам Конституційний Суд. Маю сам себе покарати. Нонсенс», – вважає Данілов.

Окрім того, Данілов заявив, що якщо у дружини глави Служби безпеки є російський паспорт, це може бути загрозою для нацбезпеки України.

Секретар РНБО повідомив, що вважає російське громадянство членів сім’ї державного службовця загрозою для національної безпеки.

На запитання про дружину Баканова він сказав “Я вважаю, що це може бути загрозою, якщо це дійсно так”.

Нагадаємо, Володимир Зеленський 27 березня скасував укази експрезидента Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями КСУ.

Зеленський зазначив, що укази Януковича від 2013 року про призначення Тупицького і Касмініна скасовано за результатами «аудиту указів експрезидента, проведеного на виконання рішення РНБО».