Арсена Авакова суспільство вважає чи не «найголовнішим злом» в українському політикумі, у нього низький рейтинг довіри й за його відставку регулярно збираються мітинги.

Проте, Аваков вже сім років очолює Міністерство внутрішніх справ, пережив одного президента і кількох прем’єрів. Правда, нещодавно кілька ЗМІ написали, що восени голову МВС можуть звільнити, і якщо знадобиться, то разом з усім Кабміном. Наскільки правдиві чутки, ми дізнаємося через кілька місяців, а сьогодні пропонуємо подивитися, як останні два роки Авакова намагалися відправити у відставку.

Торік у березні Верховна Рада вп’яте затвердила Авакова на посаді міністра в уряді Дениса Шмигаля. Під парламентом протестували з вимогою відставки міністра. За відставку підписалися 55 народних депутатів – 36 зі “Слуги народу”, 18 з “Голосу” і один з “Європейської солідарності”.

Також торік у червні зареєстрували проєкт постанови про звільнення Авакова, вона досі опрацьовується в комітеті.

У грудні 2019 року затримали кількох підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета. На спеціальній пресконференції з цього приводу були присутні Аваков, тодішній генпрокурор Рябошапка і сам Зеленський. Пізніше президент сказав, що справа Шеремета – особиста відповідальність Авакова.

Під час нещодавньої пресконференції Зеленський заявив, що Авакова можуть звільнити, якщо обвинувачених у вбивстві Шеремета визнають невинними.

Тоді й з’явилися чутки, що можуть дати хід постанові, яку зареєстровали ще рік тому. Чутки про це підігрів і візит Яни Дугарь в Офіс президента. Ексгенпрокурор Руслан Рябошапка вважає, що це підготовка до відставки.

“Це не зовсім правильно і зовсім некоректно з точки зору Офісу президента – запрошувати будь-кого з підсудних до президента і щось обговорювати. Є певні обмеження, які накладаються кримінально-процесуальним законом, і в стороннього спостерігача, в експертів виникає сумнів щодо того, чи не було якогось втручання в це провадження”, – зазначив Рябошапка.

“З іншого боку, ми розуміємо, що є тіньове життя, є люди, які виконують певні тіньові ролі і, відповідно, комунікація між судами і Офісом президента відбувається своїм життям – ми цього не бачимо, але Дугарь для цього процесу може не мати жодного значення. Чому вона там з’явилася? Очевидно, не для того, щоб вплинути на справу. Власне, це підготовка до подальшого звільнення Авакова”, – наголосив колишній генпрокурор.

Говорять про ті ж причини й в ОП, справа вбитого журналіста Павла Шеремета є однією з причин, до якої апелюють, кажучи про відставку Арсена Авакова з посади міністра внутрішніх справ України.

Після року під вартою, Шевченківський райсуд все-таки змінив запобіжний захід одному з підозрюваних у справі Шеремета – ветерану АТО Андрію Антоненку, і замінив її на цілодобовий домашній арешт.

Цей крок, як і те, що президент України Володимир Зеленський на своїй пресконференції заявив про листування з ще однією підозрюваної, Яною Дугарь, репутаційно вдарив по Авакову, враховуючи, з якою впевненістю саме цих людей в МВС називали головними винуватцями вбивства.

На тій же пресконференції президент заявив: якщо буде доведено, що справа Шеремета сфабриковано, то Зеленський “буде серйозно говорити з Аваковим з приводу того, чи зможе він надалі залишатися міністром”.

У непублічних розмовах в Зе-команді також акцентують на тому, що саме ця справа – одне з найважливіших важелів в питанні відставки міністра внутрішніх справ.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.