Колишнього начальника відділу детективів Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) підозрюють в шахрайстві і використанні неправдивих документів, за допомогою яких він отримав більше 30 тисяч гривень матеріальної допомоги.

Про це повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань на своїй сторінці в Facebook.

“Чиновник підозрюється в: шахрайстві, тобто заволодіння чужим майном шляхом обману (ч. 1 ст. 190 КК); підбурюванні до складання і видачі посадовою особою завідомо неправдивого офіційного документа (ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 366 КК ); використанні завідомо неправдивого офіційного документа (ч. 4 ст. 358 КК) “, – повідомили в бюро.

В ході слідства з’ясувалося, що працівник НАБУ, якому оголосили про підозру, підмовив лікаря видати йому лист про непрацездатність, який не відповідав дійсності. За допомогою цього документа чиновник і отримав страхові виплати і матеріальну допомогу на загальну суму понад 30 тисяч гривень.

Як виявилося, співробітник НАБУ знаходився в Києві, під час нібито травмування в Полтавській області, де він звернувся до медустанови і потім продовжував дію “лікарняного”. Під час вилучення документів в лікарні з’ясувалося, що медична документація про проходження лікування відсутня, а корінець листка непрацездатності не містить особистий підпис працівника НАБУ.

“Одночасно, слідчі ДБР повідомили про підозру вищевказаному лікарю в службовому підробленні, тобто в складанні та видачі службовою особою завідомо неправдивого офіційного документа (ч. 1 ст. 366 КК України). Досудове розслідування триває. У разі доведення провини підозрюваним загрожує покарання у вигляді обмеження волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю”, – пояснили в ДБР.

За даними “Страни”, мова йде про Володимира Новикова, який раніше керував першим відділом детективів другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ. Його вважають наближеним до голови НАБУ Артема Ситника.