Екологи б’ють на сполох: навіть частковий розпил затонулого танкера Delfi може привести до еко-катастрофи. Тим часом, судно продовжує забруднювати Одеську акваторію.

Повідомляє Українська Служба Інформації.

Зараз продовжують фіксувати викид нафтопродуктів із затонулого танкера, кажуть в екологічній службі. Але якщо судно візьмуться розпилювати, шкоди акваторії не уникнути.

Якщо судно почнуть розпилювати, все нафтопродукти, які продовжують в ньому знаходиться, ми побачимо в воді і на пляжі, – розповів заступник начальника обласної екоінспекції Віталій Караулов.

Зараз Адміністрація морських портів України оголосила тендер, який проведуть в прискореного режимі. Екологи сподіваються вплинути на вибір підрядника і метод ліквідації затонулого танкера. Є компанія з Миколаєва, яка готова провести безпечний підйом судна.

Те прорахунки, які були допущені, вже призвели до екологічних проблем. З екологічних проблем потрібно починати. Але АМПУ Не бере їх до уваги, – прокоментував еколог Владислав Балинський.

Напередодні глава Одеської ОДА Максим Куций заявив, що не виключає: можливий частковий розпил затонулого судна Delfi.

Держекоінспекція України підрахувала збитки, завдані навколишньому середовищу в результаті витоків нафтопродуктів з пошкодженого корпусу танкера Delfi, відповідні матеріали передані для реагування в прокуратуру.

Про це голова Держекоінспеціъ Андрій Мальований повідомив в ефірі одного з телеканалів.

“Зараз Держекоінспекція в Одеській області нараховано шкоду навколишньому середовищу в розмірі близько 20 тис. Дол. Хоча ця сума збитків не остаточна, оскільки танкер ще на місці (аварії – ред.), Його поки не підняли і, на жаль, ще можливі витоки нафтопродуктів з відсіків, машинного відділення “, – підкреслив Мальований.