Секретар СНБО Олексій Данілов нещодавно заявив, що за дорученням президента будуть розглядати питання так званого “банкопаду” 2014-2017 років. У Нацбанку ці заяви бачили, але не отримували офіційних звернень від СНБО з цього приводу.
Про це в інтерв’ю РБК-Україна сказав заступник голови Нацбанку Юрій Гелетій.
“Бачив ці заяви у ЗМІ, проте офіційних звернень від СНБО з цього приводу ми не отримували”, – зазначив він.
Разом з тим, за словами Гелетія, він не відчуває жодного політичного тиску та бачить позитивну динаміку співпраці з парламентом і з профільним фінансовим комітетом.
За його словами, НБУ вже вдалося реалізувати важливі законодавчі ініціативи, які підтримали депутати. Зокрема, це стосується внесення змін в закон “Про банки і банківську діяльність” та першого пакету змін в закон “Про Національний банк”.
“Під останній є ще три законопроекти – №5851 – про внесення змін в закон “Про валюту і валютні операції”, №5852 – щодо внесення змін до закону “Про публічні закупівлі”, а також №5853 – зміни в Бюджетний кодекс у частині нашої співпраці з Кабінетом міністрів. Тут ми бачимо підтримку парламентарів”, – відзначив Гелетій.
Нагадаємо, восени 2016 року було опубліковано записи розмов Катерини Рожкової з керівниками та акціонерами приватних банків. Про що писали журналісти і говорили керівники правоохоронних органів. Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відкрило кримінальне провадження за цими фактами записів телефонних розмов ще в 2017 році.
Як писали ЗМІ, на записах заступник голови НБУ Гонтаревої Катерина Рожкова з радником глави правління «Платинум Банку» Дмитром Зінковим і бізнесменом Борисом Кауфманом говорили про лобіювання інтересів згаданого банку.
На думку правоохоронців, такі дії Катерини Рожкової і Наталії Дегтярьової, яка зайняла посаду Директора департаменту банківського нагляду з травня 2016 року і також виконувала доручення Рожкової, були спрямовані на усвідомлене знищення економіки України через безпосередній вплив на банківський сектор. Також постраждали десятки тисяч вкладників банків і юридичні особи.
У «силовиків» є всі факти протиправної діяльності зазначених банкірів і топ-менеджменту НБУ, однак, незважаючи на вагомі докази і відкриття декількох кримінальних проваджень фігуранти поки ще на волі і навіть продовжать працювати.
Іноземні партнери також очікують, що Володимир Зеленський, Олексій Данілов і РНБО повинні завтра покарати реальних винних за розкрадання мільярдів гривень, доведення банків до банкрутства і корупцію в НБУ.
У вересні, секретар РНБО Олексій Данілов повідомляв, що Рада нацбезпеки і оборони розгляне ситуацію в банківському секторі в Україні.
“Наступний кейс, який ми будемо розглядати на РНБО за дорученням президента – це як сталося, що грошей немає, олігархи додаткові з’явилися після таких “банкопадів” у нашій країні. Це речі, які мають бути абсолютно публічними”.
Данілов також заявив, що зловживання Ігоря Коломойського з “Приватбанком” не були б можливими без спільників у Національному банку.
“Тут прозвучало прізвище Ігоря Валерійовича Коломойського. Так от я можу сказати: якби не були спільники в Національному банку України, він жодним чином не міг би нічого робити. Це інституція, яка мала контролювати всі ці речі. Але вони сьогодні всі працюють на своїх посадах, вони поважні, вони мають іти одним гуртом до того процесу, який ми закидаємо Ігорю Валерійовичу Коломойському”, – сказав він.
“Чи продовжується це зараз? Мені складно сказати, але певні речі, які відбуваються в нашій банківській системі, не дивують. 96 мільярдів ми сплатили за ту ситуацію, що якісь власники щось там не додають”, – зазначив Данілов.