Україна через загрозу національним інтересам та безпеці може вийти з угоди СНД про міжурядовий фельд’єгерський зв’язок.

За відповідний проєкт закону проголосував Кабінет міністрів України на засіданні 28 грудня. Захід транслювався на YouTube-каналі уряду.

Як зазначив нардеп від “Слуги народу”, постійний представник Кабміну у Верховній Раді Василь Мокан, центральним транзитним пунктом для пересилання офіційної кореспонденції визначено російську столицю – Москву. Про це політик написав у своєму Telegram-каналі.

«На сьогоднішньому засіданні Кабмін схвалив проєкт закону “Про вихід з Угоди про Міжурядовий фельд’єгерський зв’язок та Протоколу про внесення поправок до Угоди про Міжурядовий фельд’єгерський зв’язок”, оскільки така угода несе загрозу національним інтересам України», – повідомив Мокан.

За його словами, ця угода визначає організаційні засади, юридичні аспекти та зобов’язання у рамках створення єдиної системи фельд’єгерського зв’язку, призначеної для забезпечення доставки особливо важливої, секретної та іншої службової кореспонденції між главами держав, урядів та офіційної кореспонденції органів СНД органами влади та управління держав-учасниць угоди.

Мокан уточнив, що центральним транзитним пунктом для пересилання офіційної кореспонденції Угоди визначено Москву.

«Враховуючи збройну агресію Російської Федерації проти України, виконання зобов’язань українською стороною за зазначеною Угодою несе загрозу національним інтересам України, оскільки надає потенційну можливість доступу до документів під час їх знаходження на території РФ, а також створює загрозу життю і здоров’ю фельд’єгерів, які є військовослужбовцями та перебувають під час доставки офіційної кореспонденції на території країни-агресора», – поінформував представник уряду у ВР.