У «Нацкорпусі» пообіцяли «відповідь» Зеленському за те, що суд відправив за грати на 60 діб їх членів, яких підозрюють в створенні ОЗУ.

Націонал-радикали назвали подію ніби-то відвертими репресіями проти них:

«Усвідомлюючи, що за всім цим стоїть влада, в першу чергу в особі президента Зеленського, наші сили будуть спрямовані тим, хто цю історію ініціював, і хто нею керує».

Не треба бути провидцем, щоб передбачити, що крім вуличного перформенсу з маршами і фаєрами «Нацкорпус» нічого запропонувати не зможе. Так що чекаємо чергового пікету радикалів під стінами ОП.

«Наші подальші дії будуть спрямовані проти тих хто відправив наших хлопців за грати, а це президент Володимир Зеленський і керівник ОП Андрій Єрмак.

Зараз немає конкретної дати і місця де ми будемо протестувати. Але швидше за все це буде Офіс президента. Про свої подальші дії ми повідомимо в ЗМІ », – заявили в прес-службі Нацкорпуса.

Зазначимо, що відбулося це після того, як Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжні заходи представникам “Нацкорпусу”. Активістів затримали 5 серпня за обвинуваченням у рекеті та створенні організованого злочинного угруповання.

Розглядати справу суд розпочав ще 6 серпня, однак засідання затягнулося до ночі. Станом на ранок 7 серпня запобіжні заходи обрали щодо всіх затриманих.

Запобіжні заходи активістам

Шевченківський районний суд обрав усім 7 представникам “Нацкорпусу” запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. Вони перебуватимуть у СІЗО протягом наступних 60 діб.

Під вартою опинилися:
Іван Нікіфоров,
Сергій Козлюк,
Сергій Величко,
Олег Скрипка,
Кирил Крикунов,
Дмитро Колесніков,
Артем Субочев.

Підозрюваним інкримінують статті про створення злочинної організації, вимагання та протидію законній господарській діяльності.

Нагадаємо, затримано представників “Нацкорпусу”. СБУ 5 серпня ліквідувала злочинне угруповання, яке займалося рекетом й погрожувало бізнесменам у Харкові.

До злочинної групи належали майже 50 осіб, а обсяг прибутку становив понад 1 мільйон гривень щомісяця.

До складу угрупування належали чинні правоохоронці та чоловіки із досвідом ведення бойових дій. Вони діяли за чіткою структурою та вчиняли правопорушення економічного та насильницького характеру. Зокрема, підозрювані шантажували підприємців у сфері ритуальних послуг.

У такий спосіб вдавалося заробляти понад 1 мільйон гривень щомісяця. Якщо ж підприємці відмовлялися давати гроші, то їм погрожували фізичною розправою.

Правоохоронці мають задокументовані випадки, коли зловмисники шкодили майну бізнесменів, які не давали їм грошей. Зокрема, спалювали автомобілі.

Злочинці співпрацювали з владою.

Угруповання мало зв’язок з представниками органів місцевої влади. СБУ вдалось зафіксувати, що підтримували злочинну діяльність посадовці одного з комунальних підприємств Харківської міської ради.

Працівники СБУ проводили санкціоновані обшуки й конфіскували гроші, чорнові записи обліку “поборів з підприємців”, зброю, боєприпаси, а також посвідчення чинних працівників Нацполіції.

Зловмисники діяли за чіткою структурою та вчиняли правопорушення економічного та насильницького характеру.
Правоохоронці мають задокументовані випадки, коли злочинці шкодили майну бізнесменів, які не давали їм грошей.