У Верховній Раді зареєстровано законопроект №4619, який ініціює введення відповідальності за виведення конденсату з кондиціонерів в не призначені для цього місця.

Автором ініціативи став народний депутат з фракції “Слуга народу” Сергій Гривко.

Згідно з документом, пропонується ввести відповідальність за вивід конденсату від розміщених на фасадах будинків (будівель, споруд) кондиціонерів в місця, які не є спеціально пристосованими для цього місцями.

Власників кондиціонерів, посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, які володіють цією технікою і порушують норму про виведення конденсату пропонується штрафувати на 1 700. За повторне протягом року вчинення такого ж порушення каратимуть штрафом 3 400 грн.

У примітці до Кодексу України про адміністративні правопорушення говориться, що спеціально пристосованими місцями для виведення конденсату з кондиціонерів є:

  • зливова каналізація;
  • побутова каналізація (в разі виведення конденсату з розривом струменя через гідрозатвор);
  • резервуари, обладнані і розміщені таким чином, щоб збирати конденсат і не допускати його витоку або поширення іншим способом.

Якщо законопроект буде схвалений парламентом, він вступить в силу з 1 червня 2021 року.

На даний момент він знаходиться на розгляді профільного комітету.

Нагадаємо, сьогодні група депутатів від “Слуги народу” внесла до парламенту оновлений проект закону про ліквідацію штрафів за порушення мовного законодавства.