Фізичні особи-підприємці в Україні отримають по 8 тисяч гривень виплат. Законопроєкт №4429 був схвалений депутатами Верховної Ради за основу і в цілому.
Це передбачено законопроектом №4430, який 4 грудня в цілому 302 голосами прийняла Верховна Рада Автор документа – президент Володимир Зеленський.
Що передбачає документ
- на виплату 8 тисяч гривень одноразової допомоги можуть претендувати більше мільйона українців. З держбюджету на реалізацію цієї мети треба близько 10 млрд. гривень;
- продовження ліцензій суб’єктам господарювання на продаж алкоголю і дію документів дозвільного характеру на період карантину + 3 міс;
- включає період допомоги по карантину в трудовий стаж;
- подовжує дію договорів оренди державного та комунального майна, дія яких завершується, на період карантину + 1 місяць;
- звільняє від сплати орендної плати суб’єктів господарювання, діяльність яких була заборонена в цей період.
Згідно з документом, вимоги щодо сплати податків для отримання допомоги немає. Тобто 8 тисяч можуть отримати навіть ті, хто платить лише кілька тисяч грн податків. Без виплати залишаться співробітники:
- якщо після 31 жовтня 2020-го року вид діяльності їх підприємства поміняли на той, який не може працювати в період локдауну;
- працюють за сумісництвом;
- отримують середню зарплату вище 30 тис. грн.
Підприємці, якщо:
- офіційно працюють менше трьох місяців;
- платили за себе ЄСВ менше трьох місяців;
- які після 31 жовтня 2020-го поміняли вид діяльності;
- які є і найманими працівниками, і фізособами-підприємцями;
- які вже припинили свою діяльність (закрилися).
Як отримати гроші?
Для цього можна заповнити заяву в електронній формі за допомогою Єдиного державного порталу електронних послуг. У заяві потрібно вказати ПІБ, дату народження, серію і номер паспорта, ІПН, адреса місця проживання, підтвердження відповідності застрахованої особи положенням закону; номер банківського рахунку для виплати одноразової матеріальної допомоги – за стандартом IBAN.
Що ще передбачають нововведення
- підтримку надаватимуть на час карантину і шість місяців після нього;
- продовжать договори оренди державного та комунального майна, термін дії яких закінчується в період карантину
- скасують плату за оренду комунального та державного майна;
- в стаж буде рахуватися період, коли людина отримувала допомогу;
- дозволять доплачувати ЄСВ самостійно, щоб не втратити частину пенсії.
Математика нової ідеї Зеленського:
Тільки за три місяці податкових канікул бюджет може втратити 6,2 млрд грн. Якщо ж податкові канікули затягнуться на пів року, “дірка” складе вже 12,4 млрд! (Для розрахунків використані дані ДПС за минулий рік).
Якщо кожному фізособі-підприємцю виплатять по 8 тисяч гривень, з бюджету доведеться витратити 14,4 млрд грн! Так, в Україні близько 1,8 млн фізосіб-підприємців, які платять близько 25 млрд грн податків на рік, говориться в даних Opendatabot. За підрахунками Офісу президента, за час карантину закриється частина ФОП, а розмір компенсації складе близько 10 млрд.