Відставка міністра внутрішніх справ Арсена Авакова остаточно розкрила його конфлікт з президентом Зеленським, але в Авакова є можливість відігратися.

https://www.youtube.com/watch?v=rCU2xkt5LOo

Про це на своїй фейсбук-сторінці пише політичний експерт Володимир Цибулько.

На його думку, “ігри Авакова з Разумковим створювали таку суму приводів щодо міністра, що терпіння лопнуло”. Експерт вважає, що точкою неповернення стало недавнє голосування РНБО про запровадження персональних санкцій проти Павла Фукса, давнього друга та ділового партнера Авакова. Санкції не підтримали тільки міністр Аваков та спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.

Цибулько стверджує, що відставка Авакова радикально змінює ситуацію напередодні виборів харківського міського голови. Секретар міськради Ігор Терехов є одним з основних кандидатів і його підтримують Аваков та Фукс. Водночас, досі “на Терехова Банкова поглядала з певним терпінням”, а тепер це стане неможливим.

“Терехов спочатку їздив кланятися в ОП, переконував, який він свій Зеленському, а тепер в одну мить опинився в таборі його супротивників – в цьому вся суть Терехова: куди його Аваков смикне, туди Терехов і піде. Адже Терехов не опирається на власні ресурси – його головним ресурсом, адміністративним, був Аваков, а фінансовим – Фукс”, – пише Цибулько.

Експерт вважає, що далі Аваков буде спиратися на Харків у своєму протистоянні з Зеленським : “Після смерті Кернеса Аваков і Фукс перетворили Харків в свою вотчину, провівши в міську та обласну ради своїх людей, а Терехова зробивши секретарем міської ради. Другового сина він також зробив головою облради”. Обрання Терехова мером Харкова, на думку експерта, довершить цю картину. В такому разі Харків може перетворитися на плацдарм “з якого зможуть почати реванш вже практично колишній міністр МВС Аваков і ті противники Зеленського, які до Авакова долучаться. Наприклад, Кличко, Фукс, Разумков”.

У свою чергу голова партії «Слуга народу» та перший заступник керівника фракції цієї політсили у Верховній Раді Олександр Корнієнко вважає Арсена Авакова, якого парламент звільнив з посади міністра внутрішніх справ, найкращою кандидатурою на посаду мера Харкова.

Про це Корнієнко сказав журналістам під будівлею парламенту.

«Я для Харкова кращого варіанта, ніж Арсен Борисович, не бачу. Це буде остаточна крапка в питанні «Харьков – русский город». Це свідчило би, що там (у Харкові – ред.) українська патріотична влада, там людина, яка точно за 10 років не дала підстав сумніватися у своїй патріотичності. Господарські якості в Арсена Борисовича теж є», – заявив він.

Водночас Корнієнко не сказав, чи планує партія «Слуга народу» висунути Авакова на посаду мера Харкова.

Нагадаємо, що Аваков 13 липня подав заяву про відставку з посади міністра внутрішніх справ.

Народні депутати від «Слуги народу» увечері того ж дня обговорили питання звільнення Авакова на засіданні фракції за участю Президента Володимира Зеленського, Прем‘єр-міністра Дениса Шмигаля та керівника Офісу Президента Андрія Єрмака.

За результатами засідання стало відомо, що головним кандидатом на посаду керівника МВС є чинний голова Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський. Він повідомив, що погодився на пропозицію Президента очолити Міністерство внутрішніх справ.

Верховна Рада 15 липня підтримала відставку Авакова – «за» проголосував 291 депутат.

Вибори мера Харкова відбудуться 31 жовтня.