Лідери Байден і Сі, на думку політолога, візьмуть участь у Саміті миру у Швейцарії у червні 2024 року через стратегічні обставини. Індія спонукає участь Сі на саміті, як конкурент Китаю. Саміт має розглянути питання гуманітарної, ядерної безпеки, деокупації та обміну полоненими, зокрема в контексті української Формули миру.
Таку думку висловив політолог, виконавчий директор Міжнародної асоціації малих громад Олексій Буряченко, зауваживши, що розмови зі стратегічною невизначеністю Байдена є лише через безпековий компонент, а Сі поїде на Саміт, адже на ньому буде його головний конкурент регіону – Індія. На Саміті Україні важливо перейняти ініціативу в свої руки.
Хоч у західних ЗМІ з’явилась інформація, що Байден пропустить подію через збір коштів на свою президентську кампанію, на думку політолога, Байден все таки може бути на Саміті миру, а розмови щодо стратегічної невизначеності США пов’язані з безпековим компонентом.
Ставте лайк, пишіть коментарі та підтримайте нас на платформі Моно — посилання в описі та в шапці профілю
«І в кількісному, і в якісному складі Саміт миру буде на надзвичайно якісному рівні», – підкреслив Буряченко.
Щодо Китаю, то політолог пояснив, що спонукатиме приїзд на Саміт миру лідера Китаю буде прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, який теж відвідає Швейцарію. Зараз потужні підприємства США, конкуруючи з Китаєм, переносять свої виробництва саме до Індії, яка на цьому плацдармі хоче випередити Китай та бути в цьому регіоні № 1. Індія фактично стає майданчиком розвитку капіталу Заходу, який до того був Китай.
За словами Буряченка, Китай є прямим економічним конкурентом Індії в регіональному лідерстві, також країни мають територіальний спір, а Індія перегнала Китай в демографічному сенсі минулого року.
Саме через це, якщо Китай проігнорує участь у Саміті, його «викинуть» зі світової геополітики, що точно не є в його інтересах.