Колишні бійці батальйону “Донбас” Анатолій “Гал” Віногродський та Сергій “Тезка” Ружицький, які керували приватною військовою компанією Donbass Battalion corporation, дали інтерв’ю виданню “Українська правда”. Вони розповіли свою версію подій, пов’язаних із “ПВК Семенченка”, та відповіли на обвинувачення СБУ.

Однак у їхніх відповідях простежується ймовірний зв’язок як діяльності самої організації, так і Семена Семенченка із ФСБ Росії… Принаймні, якщо вірити словам самих “побратимів” Семенченка-Грішина.

OBOZREVATEL у своїй статті зібрав декілька резонансних зізнань про приватну військову компанію Семенченка.

1. Військову компанію колишнього депутата ВР та атовця Семена Семенченка, так звану “ПВК Семенченка”, фінансував 59-річний бізнесмен і громадянин Казахстану Сергій Борисенко. Колишні бійці батальйону “Донбас” Анатолій Віногродський та Сергій Ружицький вважають Борисенка агентом ФСБ.

“Припускаю, що його глобальне завдання як представника ФСБ – дискредитація добровольчого руху”, – сказав “Гал”.

Тут із добродієм Віногродським важко не погодитися, бо значна частина діяльності Семенченка та його побратимів дійсно схожа на дискредитацію добровольчого руху.

2. Віногродський також зізнався, що після реєстрації в США ПВК “Donbass Battalion corporation” почалась активна підготовка колишніх українських військових для роботи за військовим контрактом. Людей підбирали за фізичними даними та відправляли на навчання в Польщу: “В цей час щільно приєднався Борисенко (ймовірний агент ФСБ. – Ред). Він сказав, що хоче отримати 25% акцій цієї компанії. Це означало, що вся діяльність буде підкорятися йому”.

По суті, Борисенко міг використовувати людей Семенченка, зокрема – і для антиукраїнських акцій, які б підривали інтереси України, як от у війні з Російською Федерацією.

Наприклад, блокада поставок вугілля, металу та деревини до України в грудні 2016 року, в якій Семенченко виступив одним із організаторів.

3. Соратники Семенченка визнали створення міжнародної військової компанії Donbass Battalion corporation. Це приватна військова компанія, яку колишні бійці “Донбас” зареєстрували у США.

Вона мала наймати колишніх українських бійців для роботи у гарячих точках інших держав на замовлення тамтешньої офіційної влади чи комерційних структур. Йшлось про Сирію, Ірак, Афганістан, Алжир.

4. Контрактники із Donbass Battalion corporation (яка зареєстрована саме як військова, а не охоронна компанія), зокрема, повинні були охороняти нафтопереробні заводи в Сирії та Афганістані, де перебувають і російські найманці ПВК Вагнера.

Віногродський та Ружицький в інтерв’ю запевнили, що контрактники в жодному разі не брали б участі в бойових діях. В їхні обов’язки начебто мала входити організація військової логістики, навчання військових професіоналів, гуманітарні місії, розмінування, охорона заарештованих, охорона території, об’єктів, а також особиста охорона.

На схожих роботах, зокрема в Сирії, “працюють” і російські найманці. Крім начебто охорони нафтопереробних заводів, вони активно беруть участь у різних військових і громадянських конфліктах.

5. Колишні керівники ПВК Семенченка припускають, що Сергій Борисенко зокрема міг фінансово підтримувати Міхеїла Саакашвілі.

Нагадаємо, що 2017 року тодішній генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що експрезидент Грузії Міхеїл Саакашвілі отримав пів мільйона доларів від українського бізнесмена-втікача Сергія Курченка. Про це свідчив аудіозапис розмови нібито між одним із соратників Саакашвілі Северіоном Дангадзе та “представником олігарха-втікача Сергія Курченка”.

6. Імовірно, що саме Сергій Борисенко підбурював Семена Семенченка блокувати вулицю Грушевського у 2017-2018 роках у межах так званого “Міхомайдану” (логічно припустити, за вказівкою ФСБ) для дестабілізації соціально-політичної ситуації в Україні. До речі, ці протести неодноразово коментували у Кремлі, наголошуючи, що ситуація в Україні “далека від стабільності”.

Організатори, серед яких був як Семенченко, так і Саакашвілі, заявляли (або прикривались такими заявами), що мали за мету спонукати депутатів ухвалити низку законопроєктів і прискорити судову реформу.

13 березня Національна поліція показала відеозапис, на якому Семенченко виносив сумки з наметового містечка незадовго до його демонтажу 3 березня.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.