На відновлення репутації Конституційного Суду України (КС) як органу, втраченої внаслідок політичних заяв щодо діяльності суду та голови КС, знадобиться багато часу та зусиль, вважає голова Вищої ради правосуддя (ВРП) Андрій Овсієнко.

В інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”, відповідаючи на запитання про те, якими можуть бути наслідки ситуації навколо КС і кримінального переслідування голови суду для судової системи та держави загалом, Овсієнко сказав, що поділяє цю ситуацію на дві складові: правову та суспільно-політичну.

За його словами, у правовому аспекті “рано чи пізно буде знайдено вихід”.

“Інша справа, що політичні коментарі та заяви, які звучать щодо цього, формують у суспільстві зневажливе ставлення до судової інституції та підривають довіру. Це дуже шкідливо для державної влади та держави загалом”, – висловив думку Овсієнко.

У цьому контексті він продовжив: “Навіть після того, як проблема буде вирішена в правовій площині, знадобиться багато часу та зусиль для відновлення репутації органу, втраченої внаслідок певних політичних заяв”.

Нагадаємо, у жовтні 2020 року КСУ під головуванням Олександра Тупицького скасував антикорупційну реформу в Україні.

Таке рішення мало не коштувало Україні безвізового режиму з Євросоюзом та траншу від МВФ.

Конституційна криза в Україн дуже схвилювала міжнароднх парнерів, і тільки швидка реакція української влади на одіозне рішення КСУ дозволила стабілізувати ситуацію.

У грудні 2020 року Президент України Володимир ухвалив рішення про відсторонення Тупицького з посади глави КСУ на місяць.

Однак причиною стала не конституційна криза, а те, що Тупицький проігнорував виклик в Офіс генпрокурора.

Одіозного суддю запідозрили у підкупі свідка, а також у введенні в оману суду шляхом свідомо неправдивих показів свідка.