У Сенаті США виступили за "жорстку операцію" по звільненню Керченської протоки для навігації.

До такого кроку президента Дональда Трампа закликали 39 з 100 членів Сенату, передає BBC.

Резолюцію підготували голова сенатського комітету з національної безпеки, республіканець Рон Джонсон і партійний організатор демократів в Сенаті Річард Дурбін. Автори документа вважають, що також має бути відповідь на дії Росії в Керченській протоці.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Рон Джонсон також очолює підкомітет сенату щодо безпеки в Європі. Резолюцію підписав, зокрема, голова сенатського комітету з питань збройних сил Джим Інхоф.

"США і наші союзники повинні негайно відреагувати на військову агресію Росії в Керченській протоці сильним і рішучим кроком. Проведення міжнародної морської операції зі свободи навігації має забезпечити безпечний прохід з Чорного моря в Азовське", – сказав Джонсон.

На його думку, саме таку відповідь "повинен побачити Путін".

Резолюція закликає президента Трампа спільно з союзниками "швидко провести" потужну операцію зі звільнення Керченської протоки для навігації. Вона повинна продемонструвати "підтримку міжнародно визнаних кордонів, двосторонніх угод" і забезпечити безпечний прохід суден через Керченську протоку і Азовське море. Сенатори вважають, що такий крок "дасть відсіч надмірним територіальним претензіям Росії".

Підписаний сенаторами документ закликає НАТО посилити військово-морську присутність у Чорному морі, а президента США – збільшити обсяг військової допомоги Україні і надати їй підтримку з боку Держдепартаменту і Міноборони, особливо для посилення її військово-морських можливостей. Це повинно допомогти Україні "захиститися від подальшої російської агресії".

"Останні провокаційні військові дії Росії, а також викриття її великої кампанії по дезінформації в кіберпросторі – попередження всьому світу, що Володимир Путін не має наміру припиняти свою агресивну політику щодо Заходу і України", – сказав сенатор Дурбін.

"Україна – на передовій лінії фронту боротьби Володимира Путіна проти вільного світу", – заявив глава комітету з питань збройних сил сенатор Інхоф. 

Захоплення кораблів у Керченській протоці, на його думку, позначив небезпечну ескалацію російсько-українського конфлікту.

"Ми повинні відповісти – і відповісти силою, слабкість тільки спровокує подальше агресію", – упевнений він. Сенатор також вважає, що США повинні допомогти Україні посилити флот.