Наразі розпочався суд у вугільній справі “Порошенко-Медведчука”

Судове засідання у справі Порошенка веде суддя Олексій Соколов, призначений на посаду самим Порошенком у 2017 році.

Раніше він відправив під арешт Валерія Шандру, директора заводу «Кузня на Рибальському», який належав Порошенку, коли на поверхню випливли схеми про колосальні відкати на закупівлі для армії.

Також він вів судовий процес над Віктором Януковичем у справі про розстріл на Майдані 18-20 лютого 2014 року, внаслідок якого 4-го президента заочно заарештували.

Водночас адвокат екс-президента Ігор Головань закликав Соколова взяти самовідвід через його можливу упередженість. Тут ключове – саме закликав, а не вимагав. Це важливо у юридичному контексті.

У свою чергу Екс нардеп Ігор Мосійчук у своєму телеграм каналі також звернув увагу на особистість судді.

Суддя Олексій Соколов, який буде приймати рішення про запобіжний захід Порошенкові у справі про держзраду, був призначений на посаду Петром Порошенком у 2017 році. Саме в ході так званої судової реформи 5-го президента і тепер Петро Олексійович має всі шанси на власній шкірі відчути результати своїх реформ.

Хоча чесно кажучи на місці судді Соколова органічніше б дивився нещодавно звільнений за власним бажанням суддя Карабань який по дзвінку від Порошенка арештовував його опонентів з тройним переломом руки чи крововиливом в шлунок без права на заставу

Нагадаємо, що сьогодні Державне бюро розслідувань дало брифінг, на якому розповіло деталі справи щодо держзради Порошенка в рамках «вугільної справи».

Якщо узагальнити заяви силовиків, виходить – Порошенко використав свою владу як президента України для того, щоб допомогти «куму Путіна» Медведчуку «підвісити» Україну на «енергетичну голку» Кремля, пише телеграм канал Вертикаль

Якщо говорити по суті того, що заявили в ДБР – Порошенко під час одного із засідань РНБО у 2014 році раптово висловив «сумнів» як вугілля, яке постачалося тоді з ПАР. І дав команду терміново все перевірити, начебто якість вугілля – це питання, яким має займатися президент України згідно з Конституцією.

Порошенко, по суті, своєю командою запустив у роботу в державну машину так, щоб дати можливість для «схематозу» Медведчука.

Крім того, у ДБР кажуть, що Порошенко спеціально у 2014 році призначив новим міністром енергетики саме Демчишина. Мовляв, Демчишин – «особливо наближений» до Порошенка, тому – досить слухняний, щоб курирувати «вугільний схематоз» Медведчука.

По суті, у ДБР кажуть, що Порошенко прямо сприяв «енергетичним» планам Кремля проти України. Далі свою справу має зробити суд. Ну і звичайно ж – технологи Банкової, які ще мають «розгорнути» звинувачення ГБР проти Порошенка з «юридичної» мови на мову, зрозумілу нашим громадянам.

Також, як вказує телеграм канал Таємниці депутата, ДБР каже, що Порошенко не хотів брати повістку. Типовий демократ. Так буває, коли ти любиш московську церкву, а вдаєш, що батько Томоса. Коли говориш російською та товаришуєш із близькими до Путіна росіянами та кумами, заробляєш на вугіллі з бойовиками, на газі та нафті, а одягаєш вишиванку як актор. Коли ти кажеш, що за чесну конкуренцію у бізнесі, а твориш монополію. Коли ти робиш із себе успішного менеджера, а сам звичайний олігарх. І коли називаєш себе демократом, а насправді – сільський жлоб.

Також Порошенко особисто керував схемою з торгівлі вугіллям із бойовиками ОРДЛО. ДБР опублікувало наочно все. Медведчук там теж є, звісно. Все чітко та зрозуміло. «Порох» Україні потрібний у в’язниці, резюмували автори каналу. 

Також у ДБР повідомили, що Колишнього міністра енергетики Володимира Демчишина оголосили в міжнародний розшук. Він разом із Петром Порошенком та Віктором Медведчуком фігурує у”вугільній справі”.

Наразі Кузяра перебуває під домашнім арештом, Медведчук – під домашнім арештом, Демчишин – у міжнародному розшуку,
– зазначила Сапьян.

Вона додала, що місце перебування колишнього міністра енергетики наразі встановлюють.

Усім фігурантам “вугільної справи” повідомили про підозру
Сапьян нагадала, що у вересні – листопаді 2021 року у справі про постачання вугілля з окупованого Донбасу вже повідомили про підозру проросійському нардепу Віктору Медведчуку, бізнесмену Сергію Кузярі та колишньому міністру енергетики Володимиру Демчишину. А 20 грудня 2021 року підозру у держзраді оголосили й п’ятому президенту Петру Порошенку.

Наразі триває розслідування. Представниця ДБР наголосила, що всіх винних притягнуть до відповідальності.