Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков повідомив про те, що у Верховній Раді можуть повторно ініціювати розгляд законопроекту про посилення відповідальності за кнопкодавство. За словами голови ВР за таке порушення депутата можуть позбавити мандату.

Про це спікер парламенту Дмитро Разумков розповів в інтерв’ю каналу “Рада”, яке вийшло 24 грудня.

Разумков сказав, що чинний закон про відповідальність за кнопкодавство не працює “в тому обсязі, в якому хотілося б”.

“Ви бачили крайнє засідання Верховної Ради. Звернулися всі депутатські фракції і групи, ми узгодили позицію, про що було сказано з трибуни: що будемо вносити зміни в законодавство, робити його більш жорстким. Це з одного боку. З іншого – встановимо додаткові камери в залі Верховної Ради, щоб можна було контролювати цей процес і відключимо робочі місця, які не використовуються, тому що з них можуть відбуватися такі неперсональне голосування “, – зазначив спікер.

Разумков нагадав, що в Раду вносили законопроект, який передбачав позбавлення депутатів мандатів за кнопкодавство.

“Я вважаю, що це абсолютно правильно. Але, на жаль, Конституційний Суд висловив позицію, що це не відповідає Конституції. Сподіваюся, ми будемо звертатися до Конституційного Суду з урахуванням тих позицій, які їм були вказані, щоб це питання було розглянуто і можливо, ми зможемо встигнути до кінця цієї каденції прийняти рішення: якщо народний депутат помічений в таких ганебних явищах – можливо, йому не варто бути народним депутатом. […] Думаю, що потрібно переформатувати той законопроект і знову звертатися в КСУ “, – додав він.