Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що повний перелік можливих обмежень під час жорсткого карантину буде оприлюднений на засіданні Кабінету міністрів 9 грудня.

Як поінформував департамент комунікацій Кабміну, Шмигаль провів онлайн-нараду з міськими головами щодо ситуації з поширенням COVID-19.

За словами прем’єра, уряд розробляє перелік можливих карантинних обмежень, враховуючи побажання представників місцевої влади.

Міські голови та керівники облдержадміністрацій майже одностайно підтримали обмеження роботи дискотек і нічних клубів, хостелів, закладів громадського харчування, які проводять розважальні заходи.

За словами Шмигаль, 90% представників влади в регіонах підтримують можливі обмеження щодо проведення святкових ярмарок, організації роботи ТРЦ, ресторанів, кінотеатрів і театрів.

Також прем’єр нагадав, що на час всього карантину продовжено дію мораторію на будь-які перевірки бізнесу. Він підкреслив, що перевірити можуть тільки дотримання протиепідемічних вимог.

Додамо, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль допустив введення жорсткого карантину по всій території країни з початку січня.

Зазначимо, що в Україні 58% населення підтримали введення жорсткого карантину (локдауну) в період новорічних свят.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що в Україні не збираються продовжувати карантин вихідного дня і вводити повний локдаун у грудні.

Шмигаль допустив введення жорсткого карантину в Україні в січні.

В багатьох країнах світу через пандемію коронавірусу було введено локдаун (англ. lockdown – блокування) – заборону людям вільно входити або виходити з будівлі або конкретної зони через надзвичайну ситуацію.

Утім в Україні, найімовірніше обмеження будуть не такими жорсткими.