585288

Український журналіст Сергій Рахманін вважає, що окуповані Крим і частина Донбасу знову стануть українськими, коли населення цих територій вважатиме себе українцями.

У чаті на сайті "Главреда" заступник головного редактора газети "Дзеркало тижня" написав, що проблема полягає у тому, що раніше жителі цих територій відчували себе, насамперед, жителями Криму і Донбасу, а Україна для них була просто по сусідству.

Мені чомусь здається, що велика кількість людей, які сьогодні підтримують нашу державу своїми плечима, відчули себе українцями по суті, а не тільки за формою, недавно,
— зауважив Рахманін."Можу помилятися, але проблема жителів Донбасу і Криму полягала саме в тому, що вони ніколи не усвідомлювали себе частиною України. Київ і владу могли критикувати у Вінниці, на Закарпатті, в Сумах чи Кіровограді, в Тернополі чи Ірпені, їм могло що-небудь не подобатися, але вони асоціювали себе з цією країною. А в Криму і на Донбасі почувалися, насамперед, жителями Криму і Донбасу, а Україна була просто поруч. Тому не дивно, що наших солдатів під час бойових дій регулярно запитують: "А ви до нас з України приїхали?" — поділився спостереженням журналіст.

Рахманін додав, що сам неодноразово був свідком того, як цілком лояльні до Києва жителі Донбасу називали українську владу, армію і журналістів "вашими" і не бачили у цьому нічого дивного чи негативного.

Можливо, війна нам знадобилася саме для того, щоб значна кількість жителів України вперше задумалася над тим, чи відчувають вони себе українцями і яку Україну вони хочуть бачити,
— вважає він.

"Якби не війна на Донбасі, ймовірно, таке питання ніхто ніколи б собі не ставив. Від того, якою буде відповідь на це питання, і залежить перспектива повернення Криму, непідконтрольної Києву території Донбасу, а головне — чи відчують себе люди на цих територіях українцями", — підсумував Рахманін.