Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що середня зарплата у вересні зросла до максимуму з початку року і склала майже 12 тисяч гривень. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, основною причиною зростання зарплат стало підвищення мінімальної зарплати, а також “відновлення ділової активності на ринку зайнятості”.

“Збільшення зарплат у вересні сприяло і подальшого зростання споживання населення”, – написав він.

Відзначимо, за даними Держстату, в порівнянні з серпнем реальна заробітна плата в Україні у вересні виросла на 4,3% (а за рік – на 9,7%). За словами Шмигаль, в порівнянні з серпнем розмір середньої зарплати збільшився на 5%.

Нагадаємо, мінімальна зарплата в Україні з 1 вересня становить 5000 грн.

Також прем’єр написав, що виробництво будівельної продукції у вересні в порівнянні з серпнем зросла на 18,3%, а в порівнянні з вереснем 2019 року зростання склало 12,5%. Ключовою причиною такого зростання було значне збільшення обсягу будівництва «інженерних споруд» (тобто будівництва доріг в рамках програми Президента «Велике будівництво»). Такі цифри – це свідчення, що програма дійсно ефективна і стимулює відновлення економіки.

У вересні 2020 державний борг України зменшився на 2,3 млрд доларів у порівнянні з серпнем цього року (до 83 млрд доларів). Незважаючи на вплив коронакризи, Уряду вдалося зберегти досить консервативну боргову політику, що також сприяє макрофінансової стабільності України.

#Економіка_тижня: зарплата у вересні, будівельна галузь драйвер відновлення, державний борг

🔹 Середня зарплата в…

Опубліковано Денис Шмигаль Субота, 31 жовтня 2020 р.