Вигнання з президентської партії Олександра Дубінського послаблює і без того дефрагментовану монобільшість. Про те, як зберегти Банковій 226+ голосів у Верховній Раді і чи готові у Зеленського від безвиході піти на нову коаліцію, писали журналісти Lenta.UA.
З початку року в ЗМІ активно циркулює інформація про переговори між керівництвом Офісу президента і лідером «Батьківщини» Юлією Тимошенко. Наприкінці січня журналістам вдалося зняти переписку Юлії Володимирівни з главою ОП Андрієм Єрмаком. За інформацією Lenta.UA, сторони вели активну кулуарну дискусію з грудня. Цю інформацію, до слова, пізніше публічно підтвердив нардеп від «Батьківщини» Михайло Волинець.
«Переговори ведуться ще з минулого року. Тимошенко інформувала нас в третій декаді грудня про те, що переговори вона веде з президентом. Також піднімалося питання про те, що частина депутатів з нашої команди, найбільш гідні, могли б стати міністрами», – сказав народний депутат на ефірі телеканалу «Україна 24» – одного з ключових медіа-ресурсів олігарха Ріната Ахметова, якого називають одним з ключових непублічних союзників Тимошенко.
До слова, саме на «Україна 24» про можливість коаліції з «слугами» неодноразово заявляла і сама Юлія Володимирівна. Але акцентовану заяву вона озвучила 15 березня, коли на тому ж каналі Ахметова заявила про те, що її «пропозиція заради того, щоб зараз врятувати ситуацію, залишається у них на столі». За словами політика, вона готова об’єднатися з Зеленським, але тільки в разі повної зміни стратегії управління державою. Нинішню стратегію необхідно замінити політикою, «яка буде піднімати цілі галузі, яка замінить повністю всю логіку охорони здоров’я», вказала лідер «Батьківщини».
Втім, як розповіли Lenta.UA, джерела на Банковій, фактично переговори на момент виступу Тимошенко вже зайшли в глухий кут.
Свідоцтва того, що союз Офісу президента з ЮВТ – малореальний, з’явилися в інформполе дуже швидко. Наприклад, екс-нардеп Сергій Лещенко, який є одним з головних неформальних спікерів Банкової, днями різко відреагував на заяви лідера «Батьківщини».
«Юлія Тимошенко оголосила умови вступу в коаліцію з Слугами народу – відмова від «зовнішнього управління Україною». Ось так непомітно ікона Майдану змістилася в нішу Медведчука і Шарія. До слова, говорячи про «зовнішнє управління», Тимошенко варто пам’ятати, що свого часу її переведення з в’язниці в лікарню сталося саме з цієї причини. Скоро Тимошенко не те що до коаліції не покличуть – від неї будуть шарахатися, як від політично токсичної персони, що повторює наративи російської пропаганди», – саркастично зауважив Лещенко.
Чому ж в такому випадку Тимошенко до останнього намагається запропонувати Банковій свої послуги? На це є кілька причин. По-перше, в цьому зацікавлений її ключовий союзник Ринат Ахметов, який, не дивлячись на наявність лояльного до себе прем’єр-міністра, розраховує підсилити свої позиції в Кабміні – за рахунок отримання додаткової квоти від «Батьківщини». По-друге, сама Тимошенко не проти за допомогою доступу до владних ресурсів відновити колишню міць.
Відзначимо, що нещодавно лідерка партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко готова піти в коаліцію зі “Слугою народу” і очолити Кабінет міністрів, якщо президент Володимир Зеленський погодиться діаметрально змінити курс країни.
Про це вона розповіла в ефірі на телеканалі “Україна 24”.
На запитання, чи хоче вона бути прем’єр-міністром у нинішніх умовах, Тимошенко відповіла:
“Питання номер один – не в посадах зараз справа. 80% українців вже вважають, що країна рухається в неправильному напрямку – вбивається медична система, економіка, розпродається країна. Мова іде про те, що країну ведуть на заклання. Якщо цей курс залишається, якщо розпродаж всього, що є, країни як металобрухту залишається, і люди залишаються в такому загоні, як сьогодні – ні прем’єрська посада не потрібна, ні коаліція не потрібна”.