«Це неймовірний результат із точки зору представництва – 56 спікерів парламентів особисто приїдуть на Кримську платформу. Ми працюємо над тим, щоб на рівні парламентів закріпити європейську єдність довкола України й надання нам допомоги», – сказав політик.
За його словами, саміт допоможе представникам парламентів тих країн, які нам допомагають зараз, краще зрозуміти, що зараз коїться в Україні та з якими викликами нам доводиться боротися. Арахамія додав, що зараз росія і надалі продовжує отримувати гроші від продажу нафти, газу й золота, які інвестує частково в озброєння та інформаційну війну.
«Останнім часом активізувалося багато правих європейських партій. Ми бачимо, що ймовірні електоральні цикли у 2023-2024 роках можуть вплинути на єдність європейських країн стосовно допомоги Україні. Тому вкрай необхідно додатково закріпити всі ті домовленості, які є зараз», – резюмував народний депутат.
Слід зауважити, що перший парламентський саміт Міжнародної Кримської платформи, який відбудеться допоможе консолідувати допомогу Україні. Таке переконання висловила президент Бундестагу Бербель Бас в інтерв’ю Укрінформу.
«Це велика міжнародна парламентська зустріч, яка також сприятиме посиленню солідарності з Україною та опору російському агресору… Кримська платформа – це дуже хороший формат для необхідного в цьому плані парламентського обміну», – сказала німецький спікер.
Бас зазначила, що коли Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук запросив її на саміт, відразу погодилася.
«Ми маємо підтримувати Україну, яка вже вісім місяців бореться з російською загарбницькою війною, не лише на урядовому рівні, а й за допомогою наших парламентів», – зазначила політик.
Вона підкреслила, що після восьми місяців війни Європа залишається єдиною та рішучою у підтримці України – військової та гуманітарної, фінансової та політичної.
«путін такого не очікував, він хотів розділити Європу. Але ми згуртувалися. Ми маємо й надалі діяти разом, координувати наші зусилля, об’єднувати наші ресурси та підтримувати Україну в її боротьбі за свободу. Стільки, скільки буде потрібно, та з усіх сил», – заявила очільниця німецького парламенту.
За її словами, Німеччина разом із партнерами продовжує вивчати, як найкраще підтримати Україну. Друзі України не обмежуються лише деклараціями та засудженнями дій росії, запевнила вона. Бас також наголосила на важливості збереження солідарності з українцями у суспільствах країн, які приймають біженців, і всіх інших. Члени Бундестагу працюють над цим зі своїми виборцями, сказала вона.
Участь у Першому парламентському саміті Міжнародної Кримської платформи візьмуть понад 40 парламентських делегацій і п’ять парламентів. Про це заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк повідомила у Фейсбуці.
“Разом з парламентською делегацією і Русланом Стефанчуком готуємось до Першого парламентського саміту Кримська платформа, який відбудеться 24-25 жовтня в Загребі! Це потужний політичний сигнал підтримки України”, — зазначила вона.
Так, за словами Кондратюк, 42 парламентські делегації і п’ять парламентів представлені двома палатами (Бельгія, Чехія, Ірландія, Польща, Румунія), що свідчить про “мультипартійну підтримку” України. Участь у саміті також візьмуть п’ять представників міжнародних парламентських організацій та асамблей і понад 200 акредитованих журналістів.
Для проведення заходу здійснюється підготовка спеціальних подій за участю громадських організацій, Кримської платформи, експертів, правозахисників, а також презентації фільму, присвяченого політичному в‘язню кремля Наріману Джелялу.
“За результатами саміту готується спеціальна Резолюція”, — наголосила Кондратюк.