Головний редактор місцевого інтернет-видання Коза Прес в Нижньому Новгороді Ірина Славіна вчинила акт самоспалення.

За даними телеграм-каналу Baza, мова йде саме про Славіної. Її загибель підтверджують і місцеві видання.

“Ірину намагалися загасити перехожі і співробітники МВС. За словами очевидців, полум’я спалахнуло дуже швидко, і врятувати жінку не змогли”, – наголошується в повідомленні.

До того, як вчинити акт самоспалення, Славіна в Facebook написала, що в її смерті винна Росія.

Вчора Славіна повідомила ЗМІ, що у неї вдома пройшов обшук. «Шукали брошури, листівки, рахунки« Відкритої Росії», можливо, ікону з ликом Михайла Ходорковського».

У той же день нижегородське відділення «Яблука» заявив, що пройшли обшуки у заступника голови відділення Олексія Садомовського і трьох громадських активістів. За даними партії, «обшуки проходять в рамках кримінальної справи за статтею про здійснення діяльності небажаної організації, порушеної стосовно одного з жителів міста.

У своєму Фейсбуці вона написала наступне:

“Сьогодні 6:00 в мою квартиру з бензорізом і фомкой увійшли 12 осіб: співробітники СКР, поліції, СОБР, поняті. Двері відчинив чоловік. Я, будучи голою, одягалася вже під наглядом незнайомій мені дами. Проводили обшук. Адвокату подзвонити не дали. шукали брошури, листівки, рахунки «Відкритої Росії», можливо, ікону з ликом Михайла Ходорковського. Нічого цього у мене немає. але забрали, що знайшли – все флешки, мій ноутбук, ноутбук дочки, комп’ютер, телефони – не тільки мій, а й чоловіка, – купу блокнотів, на яких я Черкай під час прес-конференцій. я залишилася без засобів виробництва. Зі мною все нормально. Але дуже настраждався Май. Його до 10:30 не давали вивести на вулицю “.

У свою чергу ведучий «Ехо Москви» Олександр Плющев зазначив, що журналістка перебувала під колосальним тиском.

“Ірину Славіна багато пресували за її позицію. Пам’ятаєте історію з Шахунья, де відкрили меморіальну дошку Сталіну?
На 70 тисяч рублів.
За вихід з портретом Бориса Нємцова в день його пам’яті – на 20 тисяч рублів.
За передрук інформації про форум «Вільні люди» – на 5 тисяч.
Ще було відкрито справу за інформацію про коронавірус (до 500 тис руб)”.

РБК повідомляє, що в розмові з The Insider напередодні Славіна повідомила, що слідчі припускали, що «Відкрита Росія» фінансує протести в Нижньому Новгороді, пов’язані з планом благоустрою парку «Швейцарія», на який виділено 4 млрд руб.

«Я як журналіст не можу пройти повз цих подій і писала про це. Більш того, я двічі вставала в ланцюг сама, тому що те, що відбувається не може не зачіпати мене як жителя Нижнього Новгорода і громадянина. Це обурлива ситуація, цей розпил на 4 млрд руб. », – розповідала Славіна. Разом з тим вона підкреслювала, що не має відношення до «Відкритої Росії».

Зараз до місця події приїхали близькі Славіної, біля будівлі МВС працюють пожежники і поліція.