Верховна Рада України у перший робочий тиждень вересня, як очікується, розгляне зміни до закону про банки та банківську діяльність. Про це журналістам у вівторок заявив народний депутат від “Слуги народу”, голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
“Я маю надію, що зміни до закону про банки та банківську діяльність будуть розглянуті у першому робочому тижні вересня. Там мова йде про зміну повноважень Ради Національного банку. Мова йде про вдосконалення термінології, бо там використовуються терміни, які вже не є актуальними. І деякі питання вирішуються щодо повноважень Національного банку по відношенню до комерційних банків”, – наголосив Гетманцев.
За його словами, на вересень також заплановано розгляд податкового законопроекту №5600, а також законопроекти про страхування, про кредитні спілки, про фінансові компанії та фінансові послуги. Він також зауважив і закон про гральний бізнес.
“Це першочергові питання, які ми повинні розглянути у вересні”, – наголосив Гетманцев.
Гетманцев також розповів, що Кабінет міністрів України має до 15 вересня внести до Верховної Ради законопроект про Державний бюджет на 2022 рік.
Також у “Слузі народу” очікують нараду з Зеленським – щодо роботи у новому політичному сезоні. Про це у вівторок, 24 серпня, журналістам заявив перший заступник голови фракції “СН” Олександр Корнієнко.
“У нас вже було з цього приводу (законопроектів) кілька нарад, завтра буде серйозна нарада вже у Верховній Раді і, можливо, до від’їзду Президента (наприкінці серпня Зеленський їде в США) буде нарада з Президентом”, — сказав Корнієнко.
“Дійсно у нас є пакет наших боргів з минулого — і деолігархізація, і “ресурсний” законопроект 5600, який за цей час видозмінився дуже сильно, руками самого пана Гетманцева, до речі. Є пакет по корпоративному управлінню, друге читання”, — додав він.
Так, зі слів заступника голови фракції, ще є законопроект про НАБУ — друге читання, є 5 законів щодо приватизації, а також додаткові законопроекти, пов’язані з пакетом МВФ, з реформуванням банківської сфери і незалежності Національного банку.
“І, звичайно, є різні соціальні ініціативи і системні реформи, які нам треба у цій чверті, у цьому семестрі запускати, щоб ми не були “двієчниками“ на наших політичних іспитах, які будуть у січні. Це перш за все пенсійна реформа. Треба серйозно сідати і серйозно говорити”, — сказав Корнієнко.
“Треба працювати над завершенням земельної реформи, ми маємо прийняти закон про відшкодування відсотків для того, щоб фермери могли брати кредити на купівлю землі. І звичайно це різні соціальні ініціативи і бюджетний процес”, — додав він.