Народні депутати України від партії “Опозиційна платформа – За життя” Тарас Козак і Ренат Кузьмін використовували російські паспорти для польотів із Росії. Про це повідомила 5 березня “Новая газета”.

Видання підкреслює, що представники ОПЗЖ протягом війни на Донбасі регулярно їздили в Росію, зустрічаючись із російським президентом Володимиром Путіним або депутатами Держдуми.

За даними журналістів, рекордсменом за кількістю польотів до Росії, серед яких і польоти в анексований Крим, став Кузьмін. Із 2015-го до 2019 року він переміщався повітряним маршрутом Москва – Сімферополь – Москва (іноді Санкт-Петербург – Сімферополь) приблизно 240 разів. У вересні 2019 року, вже маючи мандат депутата Верховної Ради, Кузьмін двічі злітав до кримського Сімферополя з Москви, порушуючи законодавство України.

Журналісти “Новой газеты” також стверджують, що Кузьмін літав із Росії у треті країни, такі як Гонконг або Домінікани з паспортом, який за кількістю цифр відповідає російському закордонному паспорту. Водноча його номер починається на 88, а у РФ такої серії немає.

Інший представник ОПЗЖ Козак також, за даними видання, у січні 2020 року летів із Ростова в Кишинів із паспортом, номер якого відповідає формату російського закордонного паспорта.

Також джерело “Новой газеты” в українських спецслужбах розповіло про наявність російського паспорта у підприємниці Наталії Лавренюк, яку називають цивільною дружиною Козака. Саме цей документ вона надавала під час польотів із Москви у Сімферополь, Мінськ, Анапу, Дубай, Стамбул, Лейтре в Папуа – Новій Гвінеї, а також у Ростов.

Журналістка “Новой газеты” 5 березня повідомила у своєму Facebook, що надсилала Козаку запит щодо наявності в нього російського громадянства або громадянства інших країн, але їй так і не відповіли.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.