Останні події на сході України знову викликали хвилювання серед громадськості та аналітиків. Противник продовжує активні дії з метою захоплення стратегічно важливих територій Луганської та Донецької областей, повідомив «Легіон Свободи».

Наразі ситуація на Новопавлівському напрямку є однією з найскладніших на всій лінії фронту. Ворожі сили сконцентровані на ряді міст у Донецькій області, намагаючись продовжити свої агресивні дії.

Офіцер «Легіону Свободи» Сергій Воронов зазначив, що ворог продовжує переслідувати стратегічну ціль – захопити всю Донецьку та Луганську область.

«Менш тактичними цілями є досягнення ключових міст в Донецькій області – це Курахове, Покровськ, Краматорськ та інші. Тому ворог на тактичному рівні намагається досягнути тих чи інших завдань для того, щоб просуватися у бік цих міст», – пояснив Воронов. За його словами, стратегічна тактика ворога тут не відрізняється від інших напрямків – ворог знищує міста авіацією та артилерією.

За військового, противник має свою стратегічну мету — захоплення всіх територій Луганської та Донецької областей. Однак, також існують менші тактичні цілі, зокрема, захоплення ключових міст у Донецькій області, таких як Курахове, Покровськ, Краматорськ та інші. Тому ворог, на тактичному рівні, активно діє для досягнення цих цілей та просування у бік зазначених міст.

Також варто відзначити, що тактика ворога включає руйнування міст за допомогою авіації та артилерії.

«Тактичні дії безпосередньо на полі бою відрізняються залежно від ландшафту, засобів вогневого ураження та погодних умов. Це їхня головна тактика, особливо останнім часом. У квітні середня кількість застосування КАБів перевищує навіть березневі показники. Це понад 100 на день. На нашому напрямку Красногорівка – один із населених пунктів, які найбільше від цього страждають», – сказав Воронов.

За словами Сергія Воронова, росіяни продовжують використовувати тактику роботи «двійками». Тобто розбігаються по дві людини і намагаються прослизнути повз українські позиції:

«Ця тактика дуже ефективна і дуже широко використовується росіянами, зокрема, біля населених пунктів. З того, що залишилося від населених пунктів, оскільки самі населені пункти фактично стерті вщент. Вони активно використовують цю тактику, проте такого великого результату їм вона поки не приносить».

Водночас він додав, що окупанти стали частіше застосовувати проти українських захисників гранати К-51 з хлорпікрином. Ця речовина є отруйною.

«Такі випадки ставалися й на нашому відтинку фронту. Ми застосовуємо звичайні протигази», – констатував він. 

Зазначимо, що застосування хімічної зброї заборонене Конвенцією про заборону розробки, виробництва, накопичення, застосування хімічної зброї та про її знищення від 13 січня 1993 року. 

Щодо складу сил, які воюють на цьому напрямку, вони вказують на різноманітність. Від кадрових частин армії, що перетворилися практично на мобілізовані батальйони, до бойовиків з «ДНР», які ведуть війну з 2014 року. Також на цьому напрямку були помічені танкові полки.

Утім, як розповів офіцер Легіону Свободи Сергій Воронов, є випадки, коли здаються в полон залишки тих підрозділів, які розбили на фронті. Вони відмовляються воювати, тому просто здаються в полон Силам оборони. Щодо мотивації полонених, то Сергій Воронов прокоментував так:

«Тут зустрічаються мобілізовані, яких просто військкомати мобілізували, зустрічаються ті, які прийшли за гроші воювати, також дуже багато зустрічаються тих, які хотіли просто вийти з в’язниці. От і вся мотивація нав’язування так званого «русского міра» на українській землі».