Секретар РНБО Олександр Литвиненко висловив переконання у тому, що удари по російських НПЗ та аеродромах є ефективним засобом зупинити агресивні наміри Путіна.

Ці удари мають також на меті донести до російського суспільства та еліти, що продовження конфлікту коштує дорого і є менш вигідним, ніж його припинення. Литвиненко підкреслив, що ці атаки обмежують простір для маневру Путіна та спрямовані на переконання російського суспільства та еліти у високих витратах війни.

Литвиненко висловив думку, що удари по НПЗ та аеродромах Росії є «ключовою частиною» стратегії і «обмежують для Путіна простір для маневру». Він додав, ці атаки також спрямовані на те, щоб переконати російське суспільство та еліту, що війна дорожче, ніж її припинення.

«Один удар по аеродрому може пошкодити сім, десять, п’ятнадцять літаків. Кожен із них коштує понад 30 мільйонів доларів. Ми можемо провести операцію менш ніж за 2 мільйони доларів. Це фантастична економічна ефективність»,– зауважив секретар РНБО.

Він також наголосив на тому, що Путін ще не відступив від своїх цілей і в майбутньому ситуація може стати ще більш плачевною. Якщо Захід не допоможе зупинити Москву зараз, то у майбутньому доведеться заплатити більшу ціну.

«Важливо розуміти, що путінізм ще не завершив свою еволюцію. Може бути ще гірше. Якщо Захід не припинить це, то пізніше він заплатить ще більшу ціну, і до того ж власним життям. Допомога Україні – це не благодійність», – заявив Литвиненко.

Секретар РНБО додав, що Кремль не надто переймається кількістю військових, яких втрачає на війні, що значно ускладнює ситуацію.

Зазначимо, що військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан зазначає, що ЗСУ необхідно цілити у НПЗ, які виготовляють дизель для танків та авіаційний керосин. Він заявив, що їх видобутком займається невелика кількість заводів в Росії, одним із таких є Омський НПЗ.