Заява президента України Володимира Зеленського про те, що змова тоталітарних режимів призвела до початку Другої світової війни – дивна. Так прокоментував слова Зеленського колишній президент СРСР Михайло Горбачов.

“Для мене це дуже дивне висловлювання, просто разюче. Чиїм інтересам воно служить? Політики та історики, які таке говорять, ображають пам’ять тих, хто віддав життя заради перемоги над фашизмом”, – заявив Горбачов. 

Він також сказав, що Росії “є чим відповісти”. 

“І напередодні 75-річчя перемоги у Другій світовій війні найкращою відповіддю буде віддати належне тим, хто виніс величезні тяготи і страждання, і визволив людство від цієї чуми. У нас є що сказати”, – вважає колишній глава СРСР.

Що цікаво, спікер президента Росії Дмитро Пєсков не зміг відповісти, чи запрошують президента України Володимира Зеленського на святкування у 2020 році 9 травня до Москви.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

“Мені потрібно це уточнити, я поки не готовий відповісти”, – сказав Пєсков, відповідаючи на питання журналістів про запрошення на заходи Володимира Зеленського.

Як відомо, 27 січня Зеленський на спільній з президентом Польщі Анджеєм Дудою прес-конференції в Освенцимі заявив, що “Польща і польський народ першими відчули на собі наслідки злочинної змови тоталітарних режимів. Це призвело до початку Другої світової війни і дозволило нацистам запустити смертоносний маховик Голокосту”. 

Зеленський додав, що “сьогодні всім демократичним державам слід об’єднати свої зусилля. Європа і світ не мають права сьогодні мовчати, як це було в 1939 році, не мають права на байдужість і бездіяльність”. 

За словами президента України, тільки згуртованість міжнародного співтовариства може дати відсіч будь-якій агресії та вберегти людство від нових страждань.

Водночас, Перший президент України Леонід Кравчук прокоментував слова нинішнього глави держави Володимира Зеленського про те, що початок Другій світовій війні поклала “змова тоталітарних режимів” – він сказав, що Йосип Сталін та Адольф Гітлер зустрічалися у Львові 1939 року.

Кравчук висловив думку, що така політика в підсумку обернулася проти Радянського Союзу.

Ведучі програми намагалися перебити першого президента України, сміялися і говорили, що такого в історії не було.

Періодично у ЗМІ з’являються публікації про факт зустрічі між Сталіним і Гітлером, автори яких посилаються на розсекречені архівні документи ФБР. 

Глава відомства Едгар Гувер нібито доносив помічнику держсекретаря США Адольфу Берлі – молодшому про зустріч, яка відбулася в жовтні 1939 року у Львові. У рапорті було вказано, що за підсумками зустрічі було підписано якусь секретну угоду, суті якої спецслужби США не встановили.