Сьогодні, 18 серпня, Печерський райсуд Києва заарештував на 60 діб 19-річного Микиту Губського, який брав участь в нападі на фотокора «Букв», після акціїї “Нацкорпусу” під ОП, якою керував Андрій Білецький.

По це повідомляє телеграм-канал “Klymenko Time”.

Нагадаємо, після акції протесту під Офісом президента, яку організував «Нацкорпус», «невідомі» напали на кореспондента видання «Букви» Олександра Кужельного та побили його. Чоловіки вимагали, щоб журналіст видалив фото.

На відео, яке з’явилося трохи пізніше, було видно, як кілька людей обходять Кужельного по колу і потім починають бити, зокрема, у спину.

«Я не встиг пройти й метрів сто, мене покликали. Я повернувся, якийсь хлопець наздогнав мене. Він спитав, що я фотографував. Тоді підійшли інші хлопці, вони оточили мене. Я намагався відійти, вони за мною. Вимагали, аби я дістав телефон і видалив фотографії. Я сказав, що я журналіст, прийшов, аби вести зйомку», — сказав Кужельний.

Він написав заяву до поліції, там сказали, що «встановлюють осіб зловмисників». За фактом заподіяння тілесних ушкоджень кореспонденту у зв’язку із здійсненням ним професійної діяльності вже відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 345-1 КК України (погроза або насильство щодо журналіста).

Процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні здійснює Печерська окружна прокуратура, вона також взяла розслідування інциденту під свій контроль.

Пізніше “Національний корпус” заявив, що молодики, які у суботу після акції під Офісом президента побили фотокореспондента Олександра Кужельного, начебто вже “понесли покарання”, а також перепросили у журналіста.

Про це стало відомо з повідомлення “Нацкорпусу” у Telegram.

“На даний момент нападники уже понесли покарання та принесли вибачення Олександру. Наш рух засуджує будь-які прояви насильства щодо представників ЗМІ. Просимо вибачення за цей інцидент в Олександра, адже це відбулось на нашому заході, а отже ми за нього і відповідаємо”.

У дописі було опубліковане спільне фото Кужельного та лідера Нацкорпусу Андрія Білецького.

Як вже повідомлялося, 14 серпня представники Нацкорпусу мітингували під Офісом президента, палили димові шашки та намагалися прорватися крізь стіну правоохоронців.

“Шина на дану хвилину не є забороненим предметом за жодним державним списком заборонених предметів. Це не наркотики, і не зброя, не горюча і не вибухова речовина. І таким чином не ми порушуємо”, – сказав Білецький після того як вщухла шарпанина “нацкорпусівців” з правоохоронцями, що перекрили прохід до Офісу президента.

Після цього учасники акції протесту ходили до будинку в Києві, де раніше проживав президент Володимир Зеленський.

Як повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, за фактом нанесення тілесних ушкоджень співробітникам поліції під час сутичок, що сталися у суботу під Офісом президента, розпочато кримінальне провадження.

За словами директора Департаменту комунікацій МВС України Артема Шевченка, внаслідок сутичок 7 поліцейських отримали опіки очей, а декілька нацгвардійців були травмовані.