Матеуш Моравецкій, новий прем'єр-міністр Польщі підтримав рішення про заборону торгівлі по неділях, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Це були ви! Точно ви! 100%!…”: Парасюк “підірвав” Мережу зверненням до Порошенка

В кінці листопада сейм Польщі прийняв закон про заборону торгівлі по неділях. Закон буде введено в дію поступово з перехідним періодом – з березня 2018 до січня 2020 року.

"Подібні обмеження існують в деяких країнах Євросоюзу. Наш випадок не є якимось винятковим. У дуже розвинених країнах є такі обмеження – у Франції, Німеччині, Італії – такі обмеження є", – заявив прем'єр.

Він зазначив, що жителі Польщі через заборону торгівлі по неділях не постраждають, так як в законі передбачені винятки, зокрема для аптек, заправок, булочних і деяких інших торгових об'єктів. Торгівля в Інтернеті буде дозволена, але упаковки і доставку товару в неділю заборонять.

"Це зрозумілі виключення, схожі на ті, що існують в інших країнах", – пояснив прем'єр.

Перехідний період почнеться в березні 2018 року. З цього моменту магазини можуть бути відкриті тільки в перше і останню неділю місяця. У 2019 магазини будуть відкриті тільки в останню неділю місяця, а з 2020 року вступить в силу повна заборона на торгівлю у недільні дні.

Цей закон викликав критику деяких польських парламентаріїв, які побоюються, що він підірве торгівлю в східних прикордонних регіонах країни. Вони нагадують, що тільки жителі Білорусі залишають в польських магазинах більше 100 мільйонів євро.