Приватбанк опублікував повідомлення в газеті «Голос України» для вручення ізраїльського позову в Україні Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, а також В’ячеславу Карташову (їх давня довірена особа, наразі очолює Департамент юридичного супроводу в ПАТ “Укрнафта”) згідно з рішенням ізраїльського суду від 26 квітня 2021 і відповідно до Гаазької Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах.

«Хоча г. Коломойському і г. Боголюбову вже був належним чином вручений позов в Ізраїлі, та в рамках їхніх та пана Карташова попередніх спроб уникненння вручення позову в Україні, Банк вживає цих подальших заходів для усунення будь-яких аргументів з їхньої сторони щодо того, що позов не був їм належним чином вручений, та забезпечити правосуддя ізраїльського суду щодо їхніх незаконних дій », – йдеться в повідомленні Приватбанку.

У банку нагадали, що ПриватБанк звернувся до Окружного суду м Тель-Авів-Яффа, Ізраїль, з позовом до своїх колишніх власників і інших відповідачів щодо, як заявляється, їх шахрайських дій, незаконного привласнення і відмивання коштів, в результаті чого щонайменше 600 млн дол. США (приблизно 16,5 млрд гривень) були незаконно виведені з Банку в період з 2007 по 2011 роки і розміщені на банківському рахунку в Ізраїльському Банку Дисконт.

Також зазначимо, минулого місяця стало відомо, що Поліція Ізраїлю почала розслідування шахрайства, в якому нібито бере участь олігарх Ігор Коломойський і кілька його соратників.

Про це повідомляє джерело Kyiv Post.

За його словами, ділові партнери Коломойського нібито не заплатили $20 млн за вугілля, яке вони купили у 2019 році у компанії білоруського олігарха Миколи Вороб’я і перепродали Центренерго.

Як зазначає джерело, спільники українського олігарха закрили свою компанію замість того, щоб заплатити за вугілля.

У квітні представники продавця звернулися в поліцію Ізраїлю, де Коломойський і його соратники мають громадянство, і подали заяву про імовірне шахрайство.

Розслідування триває. Наразі жодному з фігурантів не було висунуто обвинувачення.

Варто підкреслити, що ще в минулому році Міністерство юстиції США звинувачувало олігарха Ігоря Коломойського у викраденні «мільярдів доларів» з «Приватбанку» та відмиванні грошей на території США.

«Одна справа – суди в різних юрисдикціях, інша справа – це Міністерство юстиції США, а це арешти й звинувачення у відмиванні грошей, – пояснив Радіо Свобода політичний експерт Олег Саакян, – Це фактично робить його токсичним для інших впливових осіб, оскільки контактувати з ним – це намалювати приціл собі на лобі».

Це також зменшує його економічні можливості та вплив, вважає експерт. Саакян зауважує, що за цим слідуватимуть арешти й інших грошей олігарха, більшість яких зберігаються не в Україні – а це фінансові втрати.

«Ба більше, на сьогоднішній день він позбавлений «Приватбанку», в нього залишається тільки його медійна група, а медіабізнес в Україні – завжди збиткова історія і потребує великих вливань грошей», – каже політичний експерт.

А якщо він позбавляється вільних грошей, додає Саакян, то його плив падає й у політичному плані – такий як інвестування грошей в ті чи інші політичні проекти, і на медіа-ринку, оскільки починає втрачати його медіа-група.

«По Коломойському було видно, що він – «поранений звір» серед українського олігархату і вже коліщата західного правосуддя почали крутитися, тому це лише питання часу. Але у цей період він буде стагнувати у своєму впливі», – переконаний Саакян.