Німці в більшості погоджуються з рішенням канцлера Олафа Шольца щодо відтермінування передач Україні далекобійних ракет Taurus. Про це повідомляє dpa.

За результатами опитування, проведеного інститутом YouGov на замовлення dpa, з позицією Шольца погоджуються 55% респондентів, тоді як неправильною її вважають 26%.

Як відомо, на початку жовтня Шольц казав, що поки Німеччина не ухвалила рішення про поставку Україні далекобійних ракет Taurus, оскільки намагається не допустити «ескалації» війни.

Позицію Шольца критикує опозиційна ХДС, але й також окремі представники його коаліційних партнерів – «Зелених» та «Вільних демократів».

Втім, серед виборців усіх цих партій переважає підтримка позиції Шольца про те, щоб поки не передавати ракети. Серед респондентів-прихильників «Вільних демократів» такої думки 57%, ХДС – 53%, Зелених – 40% (і 34% протилежної думки). Серед виборців партії Шольца СДПН його позицію підтримують 59% опитаних, виборців правопопулістської «Альтернативи для Німеччини» – 79%, «Лівих» – 49%.

Загалом думки щодо німецької військової допомоги для України розділилися: 39% вважають, що Німеччина «зайшла надто далеко», 29% – що рівень допомоги такий, як треба, 18% – що він недостатній.

На запитання журналістів, чому він не хоче відправляти крилаті ракети, канцлер відповів, що таке рішення може бути ухвалене лише після «ретельного розгляду».

«Це включає, зокрема, той факт, що ми, звичайно, повинні забезпечити, щоб не було ескалації війни, і щоб Німеччина не стала частиною конфлікту. Це також є моїм завданням як канцлера», – сказав глава німецького уряду.

Шольц не уточнив, які саме потенційні конституційні обмеження він має на увазі. Видання Bild раніше повідомляло: канцлер стурбований тим, що для того, аби Україна могла використовувати ракети Taurus, Берлін повинен буде надати геодані про російські цілі. Таким чином, на думку канцлера, Німеччина буде змушена взяти більш активну участь у війні.

Шольц також занепокоєний тим, що Україна може використати ракети для ураження Керченського мосту, що з’єднує окупований Крим з Росією.