Володимир Зеленський увечері 29 серпня традиційно звернувся до українців. Президент заявив, що цього дня вшанували пам’ять воїнів, які віддали своє життя за Україну та її незалежність. 

Зеленський наголосив, що цей День пам’яті визначений на 29 серпня, аби нагадати людям про Іловайську трагедію (2014 рік), інформує 24 канал. Війна, яку росія почала з окупації Криму та Донбасу, має закінчитися саме там: у звільненому Криму та у звільнених містах Донбасу. Президент заявив, що війна має закінчиться виходом ЗСУ на державний кордон України. Про цю мету не забувають. 

ВОЇНИ ЗСУ НЕ ПОТРЕБУЮТЬ ЖОДНИХ АНОНСІВ

Українські захисники роблять свою справу. Зеленський наголосив: він впевнений – усі українці розуміють, що відбувається. За словами президента, українські воїни не потребують жодних анонсів чи інформаційних хвиль у спину. Зеленський заявив, що Україна повертає своє. Мовиться про Харківщину, Луганщину, Донеччину, Запоріжжя, Херсонщину, Крим. Україна поверне всю акваторію Чорного й Азовського морів – від Зміїного до Керченської протоки. Окупанти мають розуміти: їм немає місця на українській землі. 

Хтось хоче знати, які в нас плани? Ви не почуєте конкретики від жодної справді відповідальної особи. Бо це війна. І так – на війні. Але окупанти мають знати: ми гнатимемо їх до кордону. До нашого кордону, лінія якого не змінювалась. Окупанти її добре знають, – заявив Зеленський. 

Президент зауважив: якщо окупанти хочуть вижити, їм час тікати: їхати додому або здаватися у полон. Україна гарантує виконання усіх норм Женевських конвенцій. Водночас якщо загарбники цього не зроблять, то матимуть справу з українськими захисниками. Герої ЗСУ не зупиняться, поки не звільнять усе, що належить Україні.

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРОВІВ ВАЖЛИВІ НАРАДИ

Зеленський розповів, що провів наради з:

  • військовими;
  • представниками військово-промислового сектору; 
  • урядовцями. 

Український лідер зауважив, що було б неправильно озвучувати тематику нарад. Однак результати з часом бачать всі українці. Це відбувається, коли українські герої знищують логістику, бази, командні центри ворога.

УКРАЇНСЬКИЙ ЛІДЕР ЗРОБИВ 3 ЗВЕРНЕННЯ

Український лідер заявив, що зробив 3 звернення до закордонних партнерів.

  • Зеленський взяв участь у роботі енергетичного форуму. Український лідер подякував за новий пакет підтримки – близько 200 мільйонів доларів у межах енергетичної підготовки до зими.
  • Друге звернення українського лідера було до Франції. Зеленський розповів, що мовиться про потужне об’єднання підприємців.
  • Третє звернення – до учасників безпекового форуму в Словенії.

Напередодні Зеленський на форумі в Молдові зазначав, що росія не хоче переговорів у звичному для всіх розумінні того слова. Вона прагне шляхом ультиматумів досягти визнання Криму та Донбасу територіями росії.

Однак останнім часом, як зауважив президент, у публічному просторі в кремлі заявляють, що тепер російськими треба визнати й Південь нашої держави після так званих “референдумів”. Зеленський порівняв росію з ненажерливим алігатором і наголосив, що світ повинен усвідомити – якщо росію не спинити, вона намагатиметься забрати й інші наші території.

 Як би ви з ними не говорили сьогодні, все одно вони завтра прийдуть за іншою нашою територією,– наголосив Зеленський. 

Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк, реагуючи на останні події на Херсонщині заявив, що Україна зараз “проводить переговори з росіянами” на Півдні й чекає від окупантів “компромісу” у вигляді “жесту доброї волі” – саме так у росії називають усі свої поразки.