Голова Верховної Ради Дмитро Разумков розповів, що робили в парламенті співробітники Служби безпеки України.

Він повідомив, що працівники СБУ були в парламенті в рамках розслідування справи щодо голосування за “харківські угоди” у 2010 році.

“Зі мною, на щастя, вони не зустрічалися. У моєму приміщенні, там де я працюю, їх також не було”, – сказав Разумков.

Він зазначив, що представники СБУ працювали на Садовій, 3А, де розміщуються комітети парламенту.

“Вони спілкувалися з апаратом”, – наголосив спікер.

“Було кілька позицій щодо документного забезпечення – ми їм надали цю інформацію. Апарат виконав свою функцію”, – розповів Разумков.

За його словами, також були запитання щодо комп’ютерів, але “комп’ютери, які працювали у ВРУ у 2010 році,були передані в 2016 році в інші інституції і сьогодні їх немає в стінах парламенту”.

Разумков також повідомив, що є ще архів, де зберігаються всі документи, і звідти вони будуть передаватися в СБУ.

“А далі кожен буде займатися своєю справою”, – додав голова парламенту.

Нагадаємо, 12 березня Служба безпеки України порушила кримінальну справу за підготовку, підписання та ратифікацію “харківських угод”. Розслідування почали за фактом державної зради. Раніше Рада нацбезпеки та оборони доручила СБУ перевірити обставини ратифікації “харківських угод” українським парламентом. Цей документ передбачав продовження терміну перебування Чорноморського флоту Росії на території України до 2042 року. Також СБУ доручили перевірити всіх депутатів 6-го скликання, які причетні до голосування за ратифікацію “харківських угод”.

16 березня слідчі Головного слідчого управління СБУ провели обшуки в ВР, РНБО, МЗС і Кабміні. При цьому виявлено документи, що свідчать про те, що тодішнє керівництво держави причетне до підписання і прийняття “харківських угод” усвідомлювало їх наслідки.

Обшуки проводилися з метою встановлення обставин, що підлягають доказуванню в кримінальному провадженні.

Серед іншого, обшуки проводилися в:

Верховній Раді України, зокрема її комітетах;
Головному науково-експертному управлінні ВРУ;
Раді національної безпеки і оборони України;
Міністерстві закордонних справ України;
Кабінеті Міністрів України спільно з Державним бюро розслідувань.

Під час обшуків виявлено документи, які свідчать про те, що тодішнє керівництво держави, до підписання та прийняття вказаних документів, усвідомлювало їх наслідки.

Зокрема, щодо збільшення кількості особового складу військових формувань та спеціальних служб Російської Федерації, які в подальшому брали участь в анексії Криму та завдання шкоди економічним інтересам.

СБУ проводить відповідні слідчі та процесуальні дії, дотримуючись усіх вимог чинного законодавства, за процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.