мобілізація

Нещодавно Президент Порошенко прийняв Указ, відповідно до якого в країні оголосили про шосту хвилю мобілізації.В основному ця хвиля мобілізації має сприяти поверненню додому солдатів, які були призвані у рамках третьої хвилі. Ті із чоловіків, які, по суті, сьогодні  ухиляються від мобілізації змушують хлопців у АТО вичавлювати із себе останні сили, аби протриматися у зоні бойових дій понаднормово. Як запевняють психологи, перебування на передовій спричинює отримання травм не лише психологічного, але й психічного характеру. Зокрема, на засіданні Дискусійного клубу при факультеті журналістики ЛНУ ім. І. Франка, асистент філософського ф-тету Ольга Конюх зазначила, що поствоєнна травма у солдатів залишається на все життя. І, що важливо, кожен зайвий день, який доводиться спати під гуркотом гармат, спрямовує цю травму із психологічного у психіатричне русло.

На інтернет-сторінках державних органів влади заявляють, що зараз у лавах армії найбільше потребують спеціалістів для комплектування високомобільних десантних військ, розвідників, фахівців механізованих та танкових підрозділів, а також представників більш поширених у (за останні 25 років демілітаризованій країні) професій. Йдеться про водіїв, ремонтників, військових інженерів. Також є потреба у професійних розвідниках. Однак, зважаючи на те, що у СБУ є лише підрозділ контррозвідки і, як не дивно, нема розвідувального, таких спеціалістів небагато.

Заплановано, що до 6-ї хвилі мобілізації у рівних пропорціях потраплять як військовозобов’язані, які мають досвід військової служби, так і ті, хто раніше не служив.

Перш ніж військовозобов’язані поїдуть у зону АТО, вони проходитимуть підготовку за фахом у спеціалізованих навчальних установах. Лише після проходження підготовки бійців направлять до військових частин, а вже тоді, опісля бойового злагодження – у зону АТО.

Отримання повістки ще зовсім не означає, що ви отримали «квиток в АТО».

Як зазначають на сторінках українських ЗМІ, вручення повістки зазвичай супроводжується насамперед збором інформації щодо військово-облікових даних, для того, аби визначити наявність чи відсутність у громадянина права на відстрочку. А також перевіряється можливість використання цього права на відстрочку. Лише після зібрання цих даних людина, якій вручили повістку, проходить військово-лікарську комісію. За результатами проходження комісії команда лікарів вирішує питання щодо призову або не призову до лав армії. Коли громадянин з’являється до військкомату з тією метою, щоб уникнути служби в армії, він має надати документи, зокрема, медичні, які підтверджують його непридатність. Хоча нерідко підтвердженням факту непридатності, зокрема військової, є те, що громадянин, будучи здоровим чи майже здоровим, уникає служби в армії за допомогою липових папірців.

Варто зазначити, що у випадку фіксації факту порушень з боку працівників районного воєнного комісаріату, можна буде звертатись до чергових представників прокуратури та МВС з надією на відсутність порушень з їхнього боку.                                                                                                              

Важливо: логічно, що кількісний склад мобілізованих не може бути оприлюдненим. Він є секретною частиною мобілізаційного плану.