Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, якими вводиться біометричний паспорт громадянина України, повідомляє Корупція.інфо

Відповідний законопроект №3224 кілька разів виносився на голосування і в результаті його підтримали 226 депутатів

Оформлення паспортів здійснюватимуть з 14 років. Крім того, скасовують штамп про шлюб.

Для оформлення закордонного паспорта, дипломатичного, службового і низки інших документів використовуватимуть оцифровані відбитки пальців рук. Нині ж відбитки пальців у таких випадках беруть тільки за згодою власника. Разом з тим, для оформлення паспорта громадянина України вносити оцифровані відбитки пальців рук будуть також тільки за згодою власника.

Отримати паспорт зобов’яжуть кожного громадянин України, який досяг 14-річного віку. Паспорт оформлятимуть на 4 роки, особам, які не досягли 18 років, а всім іншим – на 10 років. Документ міститиме текст українською та англійською мовами.

В законі прописаний порядок оформлення документів для постійного проживання громадян України за кордоном.

З законодавства пропонується виключити норму про терміни і порядок розгляду заяви на оформлення закордонного паспорта, яка допускає можливість відмови у видачі такого документа. Тепер не може вилучатися закордонний паспорт, можна буде лише обмежити право громадянина на виїзд за кордон у визначених випадках.

Уточнюють визначення «безконтактного електронного носія». Встановили вартість адміністративної послуги з оформлення документів, що засвідчують особу. Крім того, в безконтактний електронний носій, що міститься в паспорті громадянина України, який досяг 18-річного віку, вноситимуть засоби електронного цифрового підпису.

Крім того, прийнятий парламентом закон передбачає, що кожен громадянин України може мати не більше 2 закордонних паспортів.