Уряд України розпорядився не застосовувати штрафи до власників нерозмитнених автомобілів на іноземній реєстрації – так званим “евробляхам” – до того, поки не буде знайдено рішення, як вийти з ситуації, що склалася.

Про це заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

За його словами, на засіданні уряду піднімалося питання щодо того, щоб відкласти до 1 січня 2020 року застосування штрафів для власників нерозмитнених автомобілів на іноземній реєстрації.

“До моменту, поки ми не знайдемо адекватного рішення, як вийти з цієї ситуації, ми даємо розпорядження органам поліції не застосовувати до них штрафні санкції, щоб не було ніяких зайвих конфліктів”, – сказав Гончарук на брифінгу після засідання уряду.

 У той же час, прем’єр зазначив, що дану ситуацію необхідно вирішувати, в зв’язку з чим уряд шукає механізми.

Нагадаємо, що Верховна Рада 12 вересня прийняла законопроект про відстрочку застосування штрафів за “евробляхи”. Це не перша відстрочка штрафів і конфіскацій: вони повинні були вступити в силу ще в травні, але тоді депутати вирішили відкласти їх введення до серпня. Тепер – ще на три місяці, до кінця листопада 2019 року, 20 вересня відповідний закон підписав президент Володимир Зеленський.

Тим часом, з 22 серпня до прийняття закону на власників “евроблях” складали протоколи, так як офіційної відстрочки в цей період не було.