599957

Український режисер Олег Сенцов, якого Росія незаконно утримує під вартою, на засіданні суду виступив із промовою, після чого відмовився відповідати на запитання російських суддів.

Як повідомляє "Українська правда", на початку виступу Сенцов заявив, що не вважає цей суд легітимним. Засідання відбулося у Північно-Кавказькому окружному військовому суді в Ростові, передає Корупція.Інфо.

Я громадянин України, який був незаконно захоплений співробітниками ваших спецслужб… Я був на Майдані, і це головний вчинок у моєму житті. Ми виступали проти злочинця-президента,
— сказав він.

Сенцов заявив, що займався в Криму волонтерською діяльністю і розшукував викрадених українських активістів, деякі з них навряд чи живі.

"Після того, як ваша країна почала окупувати мою Батьківщину, ми продовжили волонтерську роботу. Але я ніколи не закликав до насильства. Я займався допомогою журналістам, які висвітлювали події в Криму, допомагав перекладачами, організовував брифінги", — сказав Сенцов.

Він повідомив суду, що з усіх, хто виступав суді у цій справі, знайомий тільки з Геннадієм Афанасьєвим і з Олександром Кольченком, але знав його раніше за прізвиськом Тундра, а його прізвище дізнався тільки в суді.

Сенцов також розповів, що 10 травня його викрали біля будинку і з мішком на голові привезли в будівлю колишнього СБУ.

 

"Мене кинули в мікроавтобус, з мішком на голові привезли в будівлю колишнього СБУ на Івана Франка. Почався дуже жорсткий допит, мене запитували, кого я знаю з активістів, хто збирався підривати пам'ятники. Мене почали бити ногами, руками, кийками, лежачи і сидячи. Коли я відмовлявся говорити, почали застосовувати удушення. Я багато разів бачив це в кіно, і не розумів, як люди на цьому ламаються. Але це дуже страшно, ваша честь. Вони погрожували згвалтувати мене кийком, вивезти в ліс і там закопати. Години через чотири вони стомилися, і повезли мене на обшук. Тільки там я дізнався, що це — співробітники ФСБ. Вони там очікували побачити терористів і зброю, а знайшли тільки мою дитину — вона була присутній при обшуку, про що в протоколі не йдеться. Знайдені гроші — це гроші моєї кінокомпанії для зйомок фільму "Носоріг", — розповів український режисер.

За словами Сенцова, російські спецслужби запропонували йому дати свідчення проти керівництва Майдану.

"Мені запропонували дати свідчення на керівництво Майдану і отримати 7 років, або стати керівником і отримати 20", — сказав він.