Український політикум останнього десятиріччя складно уявити без найбільш епатажного його діяча. Себто лідера Радикальної партії, поціновувача жінок та сала — Олега Валерійовича Ляшка. Прославився цей політик на своєму надмірному популізмі та прямолінійній риториці, а Ляшкові вила, наче тризуб, стали символом його боротьби за процвітання й добробут країни. Боротьба ця не на життя, а на смерть. Як каже сам радикал, "щоб жиру пустити".

Яким чином хлопець з інтернату від корів та телят до Верховної Ради дійшов, а колгосп проміняв на сусідство з президентом?

У свої 44 Олег Валерійович — успішний та заможний сім'янин, голова партії й ведучий телепрограми "Правда Ляшка" — перші кроки на шляху до слави розпочав у 2006 році. Тоді ж у складі БЮТ він потрапляє у стіни парламенту, які не полишає й до нині. Є депутатом 5-ого, 6-ого та 7-ого скликань. Двічі Ляшко пробувався (пробивався) в президенти, щоб усе для людей робити.

Повне розслідування дивіться у відео:

Головний радикал України й позиціонує себе як чоловіка з народу — ходить "в люди", відвідує села, землю українську в стінах Ради цілує. З іншого боку — має маєтки (елітний Козин за 15 млн) та кортежі, їздить за кордон, відвідує святі місця Ізраїлю. За словами самого пана Ляшка — він, як і всі українці, що прагнуть кращого для себе, бере у банках позики, здає житло в оренду. З того і має на хліб, адже власного бізнесу — не веде.

2016 рік став для подружжя Ляшків багатим на нерухомість. Тоді ж, окрім Козину, було придбано ще й будинок у Києві. У підсумку це близько 20 млн гривень.

В той же час Ляшка обурює, що нардеп Сергій Левченко витратив на квартиру 7,5 млн, а це, як каже, "аморально і безвідповідально".

Так само головний радикал говорить про люксусові автівки. Головне, щоб на камеру. У його ж автопарку, окрім Мерседеса та Ленд Крузера, ще й броньовані Кадилаки є (авта від 150 тис доларів). Все для безпеки найближчого до народу депутата.

То й не дивно, що Ляшко і команда в курсі "як подолати бідність". Самі є того прикладом.

Свої ж перші гроші Олег Валерійович заробив у колгоспі "Прогрес", що на Луганщині. Був скотарем, а свою любов до тварин і по нині береже і застерігає, що "корови сьогодні вимирають як мамонти". Тож вирішив і привів корову під кабмін, а раптом що.  Але все по порядку.

Юнак вчився у приміщеннях Харківського (юридичний факультет) та Київського (міжнародний бізнес) університетів. На 16 років пов'язав себе із журналістською діяльністю. У 90-их рр. Ляшко — кореспондент газети "Молода гвардія", редактор "Комерційних вістей" та додатка "Політика" у "Правді України", у 2000-их — головний редактор "Свободи".

Окремим фактом у біографії політика є арешт. Так, згідно із свідченнями генпрокурора України Юрія Луценка, які той оприлюднив 2015 року на своїй сторінці у Facebook, Олега Валерійовича було засуджено до 10 років позбавлення волі за розкрадання держмайна та інші махінації у грудні 1994 року. Пізніше суд пом'якшив статтю на шахрайство, а підсудного амністували. А вже 2001 року Ляшка знову засудили, але умовно. Цього разу за наклеп.

Гонору у хлопця не бракувало. Згодом, вже як відома особистість, Олег Валерійович особливо часто "брав гору" за допомогою зухвалої поведінки та "гострого" слівця.

Як член Радикальної партії Ляшко виразно сформулював свою опозицію до влади. Спочатку за часів Януковича, згодом під час конфлікту на Донбасі.

Програма у радикала така:

  • перемога і десепаратизація;
  • корупцію – на вила;
  • економіка – для простих людей;
  • без села не буде України;
  • людям – захист, добробут, майбутнє;
  • радикальні рішення – радикальні зміни.

Відповідно і законопроекти, що їх подає Олег Валерійович — висунуті згідно із програмою: «Купуй українське! Плати українцям», а також «Про проведення перерахунку ціни на газ для населення», «Про захист прав власників земельних паїв», «Про План законодавчого забезпечення реформ в Україні», «Про націоналізацію майна Російської Федерації та її резидентів», «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації податкової міліції», «Про покращення грошового забезпечення військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації», «Про політичну відповідальність народних депутатів України» тощо.

Більшість із них спрямована на творення «країни для українців». Так, як каже сам Ляшко, «Моє стратегічне завдання – створити державу, де кожна людина матиме роботу, гідну зарплату і впевненість у завтрашньому дні. Це дозволить перетворити Україну в одного з світових економічних і геополітичних лідерів». Для цього треба очищати владу «від зрадників та крадіїв, зміцнювати оборону». Особливо це актуально під час АТО.

Так, політик активно висловлюється проти агресора, а також обурюється діючою владною верхівкою країни: "Замість реальної боротьби з корупцією всі ці «борці з корупцією» виконують політичні замовлення. Я корупцією не займаюсь! Згиньте, наймані чорти, і не вигадуйте!!" — каже так про агентів НАБУ.

Але підстави до прискіпливої оцінки діяльності Олега Ляшка таки є. Виглядають вони як 30 млн, які депутат вказав у власній декларації. Ці гроші він відпрацював під час свого депутатства. І це ще без витрат…

Так, від початку 2017 політик та його кум-однопартієць Юрій Сухін подорожують: із Таїланду до Швейцарії, з Відня до Тель-Авіву.  Вірогідно, що у таких відпусках і гартується у Ляшка смак в одязі. Як повідомляє strana.ua, на відміну від інших нардепів, Олег Валерійович вбирається у брендові речі виключно у повсякденності. У голови Радикальної партії в гардеробі, до прикладу, є дві куртки по 50 і 30 тисяч грн від брендів Patrick Hellmann та Simms та ін.

Як і за брамою у Козино, що сягає 5 м уверх, ховається один з найбільш відкритих до народу депутат, сховались і його прибутки.

Невід'ємним джерелом доходів Олега Ляшка є його партія. До прикладу, офіс радикалів облаштовано у приміщенні, яке Олег Валерійович придбав за 10 млн грн. Це 180 квадратів, які, дивним чином, перетворилися у 300, за які платять його однопартійці. Саме вони є бюджетом у політичній силі Радикальної партії.

Першим у списку "для донорів" є Сергій Рибалка, чия сім'я є власницею ТМ "Semki" та ін.: "До речі, національний виробник. Це коли ви «сємочки» на заправках купуєте, то це він. 10 тисяч робочих місць створив. От це він наш кандидат, він фінансує нашу передвиборчу кампанію" — розповідає Ляшко.

Також відомо про зв'язки партії з групою "Континіум". У статті від pravda.com.ua вона фігурує як основний спонсор для радикалів. Більше того, 60% від усіх задекларованих радикалами надходжень, було отримано від донорів, які проживають саме в Чернігові.

Фінансова складова як така є основою будь якої політичної сили. Проте для самореклами та просування себе Ляшкові доводиться не так вже й багато.

Відомі і бійки, і скандали, влаштовані цим радикалом, використання лайки в публічному просторі. Усе це вдалий імідж, який, судячи з усього, справляє враження. На позачергових президентських виборах у травні 2014 року Олег Ляшко, як єдиний кандидат від Радикальної партії посів 3 місце, зібравши 8, 32 відсотка голосів — так звана "одна з головних несподіванок президентських виборів" того року.

Але вибори-виборами, а й до тепер Ляшко не змінний у стилі. Особливо пам'ятною є його сутичка з опозиціонером Юрієм Бойком. Це було у листопаді 2016 — під час виступу радикала Бойко розпочав бійку. Він не вважав, що "з Льовочкіним їздить по московських обкомах, інструкції отримує у Кремлі… і досі не в тюрмі".

Є й інші приклади, де б радикалівці проявляли силу та міць: "Під будівлею Печерського суду в Києві сталася бійка між нардепами", "У раді сталася бійка", "Ляшко буде відповідати за наклеп на Медведчука" і т.д.

Така поведінка багато в чому перекриває одну ганебну чутку, що її розіслали 7 років тому.

Чи то піаром, чи скелетом із шафи є історія про Ляшка і Борю.  Так, 2010 року в Інтернет потрапило відео, де пан Олег розповідає про свій гомосексуальний досвід із якимсь чиновником — Борисом. Однак цю інформацію політик спростував, адже "де ви бачили педераста з «баритональним басом?»". Більше того, це спосіб дискредитувати його як опонента.

Ляшко вміло обертає світ і події у нього на свою користь. Так, у 27 річницю подій на граніті (студентська революція в УРСР) він став автором посту, у якому пише: "До кінця дня вже стояли перші намети та голодувало 108 студентів. Я — серед них!". Однак на це одразу відповів український журналіст та історик Вахтанг Кіпіані, який реально там був: "Ляшко вирішило примазатись до історичної події. І, як завжди, увійшло в історію відомим місцем. Ніхто з учасників Ляшка на майдані не бачив." Радикал же нічого не пояснив.

Зрештою, які б не були пояснення, у Олега Ляшка буде на все одна відповідь: «Не пройде!». Прикріпити до цього лайку і потугу однопартійців — ось і є формула успіху від радикала.