На початку жовтня Міхеіл Саакашвілі повернувся до Грузії, де його заарештували та запроторили до в’язниці. Згодом політик оголосив голодування, внаслідок чого його стан здоров’я погіршився. Четвертий грузинський президент Георгій Маргвелашвілі переконаний, якщо відмова від їжі призведе до фатальних наслідків – це стане катастрофою для держави. Про це вын заявив у TV Pirveli.

“Другий із п’яти президентів стоїть перед загрозою болісної смерті в наших руках”, – сказав політик.

“Наскільки ми готові так писати нашу історію? Голодування вже 25 день – це вже не жарти”, – продовжив Георгій Маргвелашвілі.

Ситуація навколо Саакашвілі, з його слів, це проблема для всієї Грузії. Політик вважає, що вона має вирішитись з інтересів перспектив держави.

Зазначимо, напередодні політику знадобилася допомога реаніматолога. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова відвідає Міхеїла Саакашвілі у в’язниці в Руставі. Візит запланований на 27 жовтня близько 10:00.

Як повідомляє 24 канал, Денісова планує перевірити, як дотримуються права колишнього президента Грузії, та в яких умовах він перебуває. А також чи Саакашвілі надають достатню медичну допомогу.

Після завершення візиту Людмила Денісова планує поспілкуватися із пресою безпосередньо біля пенітенціарної установи.

Саакашвілі відвідав консиліум лікарів, що рекомендував його госпіталізацію. Влада Грузії заявила, що готові виконати дану вимогу, якщо затриманий погодиться. Саакашвілі і його захисники виступили категорично проти його переведенню до клініки 18-тої пенітенціарної установи тому, що політику там не буде забезпечена безпека.

24 жовтня Саакашвілі, якого ніяк не можуть перевести в цивільну клініку, довелося прямо в тюремній лікарні зробити переливання крові через погані аналізи.

Через голодування один із життєвих показників колишнього президента Грузії впав до критичного рівня. Йому знадобилася допомога реаніматологів. Про це заявив адвокат політика Дмитро Садзаглішвілі.

“Вчора вночі один з життєвих показників в аналізах Михайла Саакашвілі впав до критичного рівня і стало необхідне втручання реаніматологів, після чого ці показники стабілізувати. Це підтверджує те, про що сказав консиліум у своїй рекомендації та укладанні, що зараз третій президент входить в таку фазу голодування , коли в будь-який час очікується різке погіршення стану здоров’я “, – заявив Садзаглішвілі.

Також він підкреслив, що в тюремній лікарні немає умов, необхідних для лікування Саакашвілі.

“Консиліум в своєму висновку сказав, що лікування Михайла Саакашвілі має продовжиться в багатопрофільній клініці, де є можливість проведення магнітно-резонансного дослідження, комп’ютерної томографії та дуплексного сканування … У 18-му закладі немає можливості проводити ні магнітно-резонансне дослідження, ні комп’ютерну томографію “, – резюмував адвокат.

Експрезидент Грузії прилетів до країни через 8 років після того, як покинув її. Він мав намір підтримати свою партію на виборах. Після його прибуття з’явилася інформація, що його готуються заарештувати.

Саакашвілі все ж затримали в Грузії. У правоохоронних органів була попередня інформація про його переміщення з України до Грузії, і цей процес відбувався під повним контролем.

Згодом ЗМІ почали публікувати перші кадри арешту колишнього президента Грузії. За інформацією гендиректора телекомпанії “Мтаварі Архі” Ніки Гварамія, Саакашвілі був затриманий у Тбілісі.

Після арешту МЗС України зажадало від посольства Грузії пояснень про підстави та обставини затримання громадянина України Міхеїла Саакашвілі. Президент Володимир Зеленський пообіцяв, що Україна зробить все можливе для звільнення голови Виконавчого комітету реформ Міхеїла Саакашвілі. Прем’єр-міністр Грузії назвав умову повернення Міхеїла Саакашвілі до України.

“Якщо він хоче повернутися в Україну, він зможе це зробити після того, як повністю відсидить строк, і зможе йти куди захоче”, — зазначив Гарібашвілі в ефірі телеканалу Imedi.

Політик оголосив про голодування, і саме тому у нього різко погіршилося здоров’я. Він заявляв, що схуд за ґратами на 15 кг. У Саакашвілі почалися проблеми з моторикою і дикцією. 20 жовтня стало відомо, що консиліум лікарів рекомендував госпіталізувати Саакашвілі. Наступного дня його вже збиралися перевести до тюремної лікарні, але все зірвалося.