Доки колишня членкиня "Батьківщини" постить фотки чи то зі Страсбургу, чи то з Брюсселю, над нею в Україні згущаються хмари – їй "шиють" підготовку перевороту, передає Корупція.Інфо

Як повідомляє сайт "Страна" з посиланням на свої джерела в силових структурах, Савченко півроку тому обговорювала з декількома високопоставленими офіцерами ГУР Міністерства оборони можливий переворот. Після чого разом із затриманим керівником Центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимиром Рубаном допомогла доставити зброю для офіцерів, які уявили себе чи то "хунтою", чи то "чорними полковниками". У слідства начебто є значна доказова база, у тому числі й аудіо-та відеозаписи розмов заколотників.

Популярне: В Україні знову перерахують пенсії: Кому "світить" солідне підвищення

Першу партію зброї з "ДНР" начебто завезли ще у листопаді до однієї із військових частин у Хмельницькому, де служив один із підозрюваних у заколоті, з другою Рубана накрили на лінії розмежування. Тепер він сидить в СІЗО, а Савченко, за одними даними, втекла на Росію, за іншими – десь в Європі.

Отже, новий поворот, точніше, після затримання Рубана очікуваний перебіг подій, варто розглядати у кількох площинах. Перша – як російська пропаганда та її агенти в Україні відбілюватимуть Савченко. Вже зараз робиться акцент на нестиковках у версії, викладеній джерелами "Страни". Мовляв, навіщо було ризикувати і завозити зброю з окупованих територій, коли її можна просто взяти в якійсь військовій частині, де служать заколотники. І роблять висновок: щоб показати причетність "ДНР" і Росії. Таким чином, агенти впливу ставлять під сумнів ключову версію звинувачення – заколот зі значною кількістю жертв та знищенням діючих політиків мав відбутися в інтересах Москви. Та і взагалі сумніви виникатимуть щодо його планування.

Інший момент: коли про Савченко сказана правда, тоді виникає питання, хто кого спонукав до участі у заколоті – депутатка офіцерів чи навпаки. Це дуже важливо, адже у будь-якій злочинній організації обов'язково є мозковий центр. Також важливо, яку роль грали офіцери – вони дійсно планували збройний переворот чи діяли за завданням спецслужб для виявлення можливих агентів Кремля в ЗСУ, ГРУ, СБУ та серед політиків.

Поки що відповідей на ці питання немає, можливі спільники Рубана не затримані. Савченко передають повістку на допит не особисто (це можна було зробити в суді над Рубаном, де вона була і хотіла взяти цього персонажа на поруки), а до апарату Верховної Ради. Їй дають спокійно виїхати за межі країни, замість того, щоб пред'явити звинувачення, а якщо їх не пред'являють, значить, вона лише свідок. Тобто, доти, доки СБУ не розповість деталей і не розпочнеться затримання ймовірних заколотників, можна вибудовувати різноманітні припущення, у тому числі й переводити увагу суспільства з основної версії слідства – Рубан і компанія готували теракт в столиці з метою захоплення влади на версію, що це сама влада придумала цю історію задля підняття власного рейтингу.

Друга площина – майбутнє самої Савченко. Якщо вона вже на Росії, тоді СБУ отримує додаткові підтвердження своїх підозр, а коли ні і завтра прибуде до Києва? Тут може бути два варіанти. Перший – її допитають, спецслужби звертаються до Генпрокуратури, а та пише подання до ВР на зняття з Савченко недоторканості й арешт. Подальша процедура відома – регламентний комітет, сесійна зала, натискання кнопок. І це все відбувається під акомпанемент скандалів і піару всіх проти всіх. У тому числі й піару самої Савченко, яка скористається ситуацією для звинувачень влади у всіх смертних гріхах. Вона ж Герой України, а тут "бариги" її посадити збираються. Тих, хто слухатиме Савченко з відкритими ротами, вистачатиме.

Другий варіант – джерела "Страни" наспівали щось близьке до теми, але не зовсім те, і пані Надію ніхто ні в чому не підозрює, вона й далі працюватиме депутатом, а все, що відбувається навколо неї, це галас, який зрештою нічим не завершиться. У нас за ці роки було стільки скандалів із хеппі-ендом для їх фігурантів, що не вистачить й пальців на всіх кінцівках, аби порахувати.

Третя площина – як ця історія відобразиться на інших дотичних до неї фігурах – Віктору Медведчуку, який відцурався від Рубана, Юлії Тимошенко, яка позбавилася від Савченко, опозиціонерів, до яких, за даними джерел "Страни", "заколотниця" зверталася за підтримкою, і так далі. Схоже, Медведчука від цієї історії відмежовують від самого початку, і навряд чи йому загрожують підозри в причетності до перевороту. Такі підозри мають бути підтверджені серйозними доказами, бо Медведчук – тертий калач, без залізобетонних підтверджень до суду й потикатися не варто. З приводу опозиціонерів, то їх імена, очевидно, скоро назвуть. Ті відмахуватимуться, але все одно осад залишиться. А от Тимошенко можуть нагадати багато чого: і перший номер Савченко у передвиборчому списку "Батьківщини", і занадто толерантні оцінки діяльності соратниці, а ще – осіб на кшталт Лозинського, Портнова, Королевської та багатьох інших, кого Юлія Володимирівна привела у велику політику.