Сьогодні, вперше із початку 2015 року, курс євро перетнув позначку у 34,5 гривні. Втім, курси валют коливатимуться й надалі, передає Корупція.Інфо
Про це заявив економічний експерт Віктор Гальчинський.
«Тут є дві причини. Перша – це загальна девальвація гривні, а друга – це те, що в Україні гривню традиційно порівнюють до долара, але є ще співвідношення долар-євро. І на світовому ринку є тенденція зростання євро до долара, що і дало сьогоднішню цифру», – пояснив він.
За словами експерта, українську гривню «міряють» до долара. А він, у свою чергу, тісно пов`язаний із курсом євро. Тож, якщо воно буде знижуватися на світовому ринку, то його ціна впаде й в Україні:
«Стосовно курсу євро – тут треба дивитися на світову тенденцію. Якщо кілька днів тому курс був 1,19 долара за євро, то зараз – 1,41. Якщо євро буде знижуватися на світовому ринку, то без проблем ми відчуємо це зниження і тут. Тому що гривню міряють до долара. Відповідно, в лютому знову будемо спостерігати коливання гривні щодо долара».
А ось зростання цін на товари пов`язане не так із курсом валют, як з інфляцією. Національний банк України прогнозував знецінення валюти на рівні 9%, насправді ж воно сягнуло майже 14%.
«Наприкінці 2017 року на казначейському рахунку акумулювався запас невитрачених коштів, які дуже захотіли освоїти в останній місяць. Всі ці кошти пішли на ринок. Тож ціни ростуть тому, що грошей стало більше, а товару більше не стало», – підкреслив Віктор Гальчинський.
Однією із останніх новин стало те, що Кабмін дозволив розміщувати тимчасово вільні бюджетні кошти єдиного казначейського рахунку на депозитних рахунках в іноземній валюті. Відповідну постанову уряд ухвалив у четвер. Досі законодавство передбачало розміщення бюджетних коштів виключно в національній валюті. Втім, за словами експерта, і таке рішення – це «палка на два кінці».
«Це з одного боку добре, з іншого – погано. Добре, тому що раніше кошти дозволялося зберігати лише у гривні і зараз відкривається можливість конвертувати вільні кошти, значить є можливість потенційно ці ресурси зберегти для бюджету. З іншого боку – це дуже нехороший крок, який може стимулювати ажіотажний попит на іноземну валюту, тому що це питання довіри до національної грошової одиниці. Якщо до неї нема довіри з боку уряду, то про що можна говорити?», – зазначив він.