Сьогодні, 24 травня відбудеться відкриття нового Бескидського тунелю. Про це повідомляє прес-служба ПАТ Укрзалізниця.

Урочиста церемонія відбудеться на перегоні Бескид (Львівська область) – Скотарське (Закарпатська область) філії “Львівської залізниці“.

Участь у відкритті візьме керівництво держави. На відкриття тунелю прибуде Президент України Петро Порошенко, передає Корупція.Інфо.

Раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що тунель є важливою логістичної складовою маршрутів експорту української продукції в Євросоюз.

“24 травня відкривається Бескидський тунель. Це є найбільший інфраструктурний проект України часів незалежності вартістю 2,2 млрд євро. Після цього проїзд в Європу буде двоколійним, завершиться епоха реверсу і ми зможемо збільшити кількість вантажів в два рази” – наголошував Олег Синютка під час апаратної наради 21 травня.Популярне: Відтепер діти вчитимуться до липня: Міністр МОН визначила тривалість навчального року

Додамо, що  чинний одноколійний Бескидський тунель побудований 1886 року і є другим за довжиною залізничним тунелем в Україні. Проект з будівництва тунелю стартував у 2007 році, в якому розпочались перші проектно-вишукувальні роботи, розвідка рельєфу і геодезичні роботи з будівництва майбутнього Бескидського тунелю, які фінансував ЄБРР. Після завершення будівництва пропускна здатність тунелю збільшиться з 47 до 100 пар поїздів на добу, а швидкість проходження виросте з 15–40 до 60–70 км/год. Гарантія експлуатації — 100 років. До речі, старий одноколійний тунель ефективно експлуатується понад 130 років.Тунель стане частиною Пан’європейського транспортного коридору, який проходить територією Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини та України.