У п’ятницю, 6 листопада, стало відомо про смерть 86-річного сатирика Михайла Жванецького.

Про це ряду російських ЗМІ повідомив його представник Олег Сташкевич.

Близько місяця тому він оголосив про припинення публічних виступів.

Рік тому у Жванецького виявили рак передміхурової залози. Лікувати це захворювання він з Одеси поїхав в Росію і знаходився в лікарні при Управлінні справами президента РФ.

Сатирик під час лікування відчував себе добре, гуляв, постільного режиму у нього не було, повідомляли ЗМІ в січні 2020 року.

Чи стало це причиною смерті Михайла Жванецького – поки невідомо.

Влітку Михайло Жванецький в інтерв’ю виданню “Собеседник” розповів про дуже поганому самопочуття. “Дуже погано себе почуваю останнім часом. Вік уже”, – говорив він.

Раніше в жовтні Жванецький оголосив про відхід зі сцени через вік.

“Артистам потрібно мати мужність вчасно піти зі сцени. У Жванецького це мужність є – вчасно піти зі сцени, не зволікати, – пояснював тоді представник артиста Олег Сташкевич. – Він реаліст і сказав, що не треба виходити на сцену. Старіти потрібно вдома. Людина втрачає якусь працездатність свою звичну, навіщо це демонструвати? Жванецький закрив передачу, закінчив концертну діяльність”.

Нагадаємо, що народний артист України, народний артист РФ Михайло Жванецький народився 6 березня 1934 року в Одесі в родині лікарів. Писати мініатюри він почав ще в студентські роки, коли навчався в Одеському інституті морського флоту.

Визнання до Жванецького, як до письменника-сатирика прийшло, коли в 1964 році він почав працювати в театрі Аркадія Райкіна. Він написав понад 300 мініатюр для Романа Карцева та Віктора Ільченко. А потім став виступати сам.