Скандал з виїздом з державної дачі прокоментував у програмі “Україна з Тиграном Мартиросяном” на телеканалі “Україна 24” ексгенпрокурор Святослав Піскун. Він відповів на запитання глядача, чому політик викрутив розетки, коли з’їжджав з Конча-Заспи.

“Які розетки? Розетки там всі на місці. Просто там затік кабінет, ми міняли повністю обшивку. Але щоб поставити дерев’яну панель, треба зняти кришку з розетки, поставити панель, і причепити кришку. Середини розеток всі на місці, а кришки від розеток і від лампочок лежать на підвіконні, акуратно зложено”, — сказав він.

За словами Піскуна, перевіряючі просто не додивилися.

“Просто ті, хто писали, що я це викрутив і зламав, не дійшли до підвіконня. Там директор каже: цього немає, того немає – в нього нічого немає. А ви мені покажіть директора будинку відпочинку, у якого все є і всього достатньо. До речі, я уже 4 місяці як там не живу і перехрестився, що і не буду”, — сказав він.

Напередодні Піскун розповідав, як виселився з держдачі. За його словами, плату за будинок збільшили у 30 разів, після чого політик вирішив, що жити там немає сенсу.

“Я виселився добровільно й сам ще до того, як порушили це питання, тому що мене не влаштувала ціна, яку треба було вже платити за цю державну дачу, яку я отримав колись у користування на праві договору оренди як генпрокурор, який мав державну охорону”, — сказав він.

Раніше директор будинку відпочинку в Конча-Заспі Олександр Гурін заявив, що колишні топчиновники важко залишали держдачі. У деяких випадках виникали скандали.

Також він зазначив, що під час виїзду Піскун нібито зняв розетки та унітази.

Відзначимо, що територія державних дач у Конча-Заспі входить до переліку об’єктів Державного управління справами і утримується за кошт держави. У VIP-дачах жило декілька сотень колишніх можновладців. Зокрема, колишний голова ВР Володимир Литвин, ексгенпрокурор Святослав Піскун, другий президент України Леонід Кучма та інші.

Колишній голова Верховної Ради Володимир Литвин орендував елітний будинок з прибудовою у Конча-Заспі. Минулої осені він платив оренду в сумі 11 тис. грн на місяць. Про це йшлося у розслідуванні Bihus.info.

“Тут парк, вихід до річки, дачні будинки, величезні маєтки та дитячий садок. Комфорт і спокій мешканців охороняє триметровий паркан та пильний погляд Управління державної охорони.

Мешканці держдач діляться на дві категорії. Перша – ті, хто пустив коріння тут давно і міцно. Вони перебудували дачі у маєтки, узаконили перебудови. А друга – це всі, кому вдалося, інколи дивом, орендувати тут будинок”, – йшлося у сюжеті.

“Це колишні судді, прокурори, правоохоронці, митники, податківці, люди на прізвище, наприклад, Піскун, Ландік, Васюник, міністри часів Януковича, наприклад, Табачник і Богатирьова, віце-прем’єр часів Порошенка — Зубко. І навіть директор департаменту корпорації “Богдан” Олександр Ільїн“, — казав раніше Президент України Володимир Зеленський.

У РНБО кажуть — ці та низка інших людей отримали договори на користування будівлями, робили там ремонт, отримували відшкодування за витрати на ремонт обсягом 50% та за символічну плату могли там проживати.