Список з 458 професій, згідно з яким для українських жінок вводилася заборона, скасований, передає Корупція.Інфо

Популярне: “А я тобі 20 млн грн виділю”: Парасюк розповів про приголомшливу пропозицію Гройсмана

Про це свідчить наказ МОЗ №256 з переліком таких «вольностей», яких скасувала Верховна Рада.

Тепер українські жінки тепер можуть працювати на будь-яких посадах, нарівні з чоловіками, в тому числі на важких, шкідливих і небезпечних для життя і здоров'я.

Нагадаємо, прийнятий ще в 1993 році наказ МОЗ забороняв 458 видів діяльності, які були прерогативою сильної статі. Більшість з них – це важкі фізично або небезпечні для здоров'я види робіт.

Наприклад, це добувачі гірських руд і торфу, нафти і газу, металурги, газосварщики, а також зайняті на роботах з шкідливими речовинами, такими як ртуть, фосфор, феросплави.

Крім того, жінки тепер зможуть водити поїзди і літаки, плавити метал, працювати водіями-далекобійниками, десантниками-парашутистами, електромонтерами високовольтних ЛЕП, водолазами, рубати ліс, ловити рибу неводом і навіть бути в бййнях, вручну вбивати і обробляють велику і дрібну рогату худобу і свиней.

Проте, слід нагадати, що незважаючи на скасування наказу про «чоловічі професії», поки ще діє наказ Міністерства, який забороняє жінкам піднімати і переміщати тяжкості понад 10 кг.

Нагадаємо, як раніше повідомлялось, жінкам України зробили неймовірний подарунок напередодні Нового року. Як стало відомо, був скасований наказ МОЗ №256 «Про затвердження Переліку важких робіт і робіт зі шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок».