Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган в ході візиту в Україну запропонує українському колезі Володимиру Зеленському організувати зустріч з главою Кремля Володимиром Путіним. Про це повідомляє турецький телеканал A Haber.

Очікується, що Ердоган запропонує Зеленському організувати його зустріч з Путіним”, – повідомив кореспондент телеканалу зі Львова, пославшись на джерела в дипломатичних колах.

Інший турецький новинний телеканал CNN Turk додав, що Зеленський і Путін можуть провести зустріч для визначення “дорожньої карти” з питання завершення війни в Україні.

Згідно з новинами, які ми отримали з російських джерел, президент Росії Володимир Путін може зустрітися з Володимиром Зеленським. Російська сторона заявила, що лідери можуть обговорити і визначити “дорожню карту”. Потім делегації можуть почати роботу з втілення цієї “дорожньої карти” в життя, – йдеться в повідомленні.

путіне, спочатку капітуляція россії, а потім і побалакаємо! Український народ не дозволить припинення вогню на російських умовах і не дозволить окупації нашої території. Не на тих напав! 

Також цілком можливо, що президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган під час візиту в Україну обговорюватиме кроки для припинення війни Росії проти України “дипломатичним шляхом”, зазначає турецька державна агенція Anadolu Agency

Під час зустрічі обговорюватимуться кроки, які можуть бути здійснені для припинення українсько-російської війни дипломатичним шляхом, за рахунок активізації діяльності механізму, створеного для експорту українського зерна на світові ринки.

Згідно з заявою, Ердоган та Зеленський обговорять усі аспекти турецько-українських відносин на рівні стратегічного партнерства. У рамках візиту лідери зустрінуться із генсеком ООН Гутеррішем, щоб провести тристоронню зустріч. Ні для кого не секрет, росія намагається усілякими способами нав’язати Україні перемир’я.

Однак, наполягання Ердогана на перемир’ї на зустрічі з президентом України Зеленським та генсеком ООН Гутеррешем все ж малоймовірне, переконаний  політтехнолог Михайло Шейтельман.

В коментарі 24 каналу він зазначив, що турецький лідер, звісно, хотів би бути миротворцем у російсько-українській війні. Але він розумний та виважений політик, і розуміє, що зараз досягнути домовленостей про перемир’я не вийде. Так, Ердоган може формально запропонувати це, але не наполягати.

“Він притягує із собою генерального секретаря ООН, який в якомусь сенсі є посланцем путіна. Не у тому сенсі, що він працює на нього, але, я впевнений, що путін особисто просив генсека ООН добитися переговорів про мир”, – вважає Шейтельман.

Оскільки росія досі є постійним член Радбезу ООН, генеральний секретар організації певною мірою все ж залежить від країни-агресорки. Тому, на думку політтехнолога, на цій зустрічі лунатиме багато висловлювань про необхідність перемовин, але більшість – не від Ердогана. Турецький президент не буде тиснути на українську владу чи ставити їй умови. Шейтельман вважає, що Ердоган, як найхиріший лис Азії, привезе Україні нові “Байрактари” та інше озброєння, і, можливо, навіть скаже про це вголос, щоб встромити в спину путіну ще один ніж.

Ми розуміємо, і Ердоган розуміє, що найближчим часом ці переговори неможливі, для них немає підґрунтя,– констатував політтехнолог. Також він зауважив, що слова про розширення зернової угоди до безпекових питань – це чисто кремлівський наратив, який постійно просувають у москві. Однак ці питання жодним чином не пов’язані між собою, тож розширити угоду неможливо.

Але росія, безумовно, зараз тисне по всіх фронтах, залучає усіх своїх агентів, які вимагатимуть цього самого перемир’я. Вони хочуть перемир’я, а ми не хочемо, – пояснив Шейтельман.

Попри усю дискусійність, він вважає, що ситуація з таким бажаним для росії перемир’ям насправді є чорно-білою, а отже й дуже простою.

росіянам перемир’я потрібне за будь-яку ціну, а для українців – це подібно смерті. Тому не може йти мови про якесь проміжне рішення,– підсумував політтехнолог.