к1

США передали Україні п'ять американських швидкісних катерів "Willard" Sea Force 730 і Sea Force 11M. Чотири катери отримають спецпідрозділи ВМСУ в Одесі та Очакові, а один передадуть пошуково-рятувальній службі флоту.

Про це повідомляє Думская.нет, новину передає Корупція.Інфо

Ціна одного швидкісного катера Sea Force 11M становить близько 850 тисяч доларів США. Sea Force 730 коштує приблизно 350 тисяч (ціна залежить від комплектації та умов контракту).

«Комплектація катерів шикарна – на кожному стоїть навігаційна РЛС Furuno. Є станини під 7,62-мм кулемети, що вкрай важливо для спецназу. Також із ними в комплекті йдуть витратні матеріали, запчастини й інструменти, а також гарантійне сервісне обслуговування від виробника! На додачу, американці два тижні готують тих, хто буде їх обслуговувати й експлуатувати", – розповів редактор "Українського мілітарного порталу" Тарас Чмут.

Чотири катери отримають спецпідрозділи ВМСУ в Одесі та Очакові, а один передадуть пошуково-рятувальній службі флоту.

«Для чого потрібні ці катери? Частинам спецназу – для тихої і швидкої доставки груп у певний район, для патрулювання баз, місць дислокації, портів, рейдів, для протидиверсійної оборони, для перевірки та огляду плавзасобів. Пошуково-рятувальним підрозділам – для швидкого пошуку на воді. ВМСУ потребує десятків таких катерів», – пояснив Тарас Чмут.

Нагадаємо, в Україну також прибуло 55 бронемашин «Saxon», які знаходяться на території однієї з військових частин.

к2