США ввели санкції проти російських компаній, підозрюваних в діяльності, що порушує американський закон про нерозповсюдження відносно Ірану, КНДР і Сирії.
Про це повідомляє ТСН, передає Корупція Інфо.
У список увійшли такі підприємства, як тульське КБ приладобудування, новосибірський виробник приладів нічного бачення і електронно-оптичних перетворювачів "Катод", реутовское НВО машинобудування, "Рособоронекспорт", МіГ. Також в список потрапили компанії з Ірану, Китаю, КНДР, ОАЕ, Сирії, Судану та Туреччини.
Як пояснюється, міністерствам і відомствам США буде заборонено укладати закупівельні контракти з цими компаніями і надавати їм будь-яку матеріальну підтримку і допомогу. Винятки можуть робитися лише з санкції держсекретаря США.
Крім того, забороняється продавати компаніям товари військового призначення з профільного списку американського уряду. Раніше укладені угоди на продаж товарів і послуг, що підпадають під закон про експортний контроль США, розриваються. Надалі забороняється видача ліцензій на подібні угоди.
Заходи залишаються в силі два роки, якщо термін не буде змінено рішенням держсекретаря. Закон про нерозповсюдження, на якому засновані санкції, був введений в 2000 році відносно Ірану. У 2005 році до нього була додана Сирія, а в 2006-му — КНДР. Документ забороняє постачання в ці країни товарів, послуг і технологій, які підпадають під міжнародні контрольні режими і відповідні переліки.
Крім того, в санкційний список у зв'язку з конфліктом на Україні Міністерство торгівлі США внесло 29 нових компаній Росії та інших країн. Всі вони вже знаходяться під санкціями на підставі відповідного рішення мінфіну США. По суті, відомство наводить власний санкційний режим у відповідність із загальним "чорним списком" американських властей. З березня 2014 року країни Заходу почали поетапно вводити санкції проти Росії, що торкнулися енергетичний, оборонний і фінансовий сектори. Вони пояснили це рішення ситуацією на Сході України і приєднанням Криму до Росії.
Першими про прийняття обмежувальних заходів терміном на рік заявили США, потім аналогічний крок зробив Євросоюз. 22 червня глави МЗС країн-членів ЄС продовжили санкції проти Росії ще на півроку — до 31 січня 2016-го.