Заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олег Гладковський, його син Ігор Гладковський і нинішній директор державного концерну "Укроборонпром" Павло Букін є учасниками схеми розкрадань в оборонному комплексі України. Про це йдеться у розслідуванні журналістів програми "Наші гроші з Денисом Бігусом". Відео опубліковано 25 лютого на каналі BIHUS info у YouTube.

За словами ведучої програми, це розслідування про те, як "найближчі друзі" президента України Петра Порошенка "крадуть мільйони на оборонці".

Згідно з розслідуванням, 22-річний син заступника секретаря РНБО разом із партнерами організував постачання контрабандних російських деталей для військової техніки. Водночас державні оборонні підприємства "Укроборонпрому" купували ці деталі у фірм-прокладок за цінами, завищеними в кілька разів.

Восени 2018 року журналістам "Наші гроші з Денисом Бігусом" надійшов анонімний лист з архівом листування фігурантів схеми. Із листів випливає, що син заступника секретаря РНБО погоджував афери через свого батька.

"Обсяг листів був величезним. Підробити таку кількість даних, та ще й заднім числом – просто неможливо", – говорить ведуча програми.

За даними журналістів, фігуранти схем заробили мінімум 250 млн грн за допомогою фірм-прокладок. Такою фірмою був серед іншого завод "Кузня на Рибальському", який до 2018 року належав президенту України Петрові Порошенку.

Журналісти стверджують, що у схемах брали участь Олег Гладковський, Ігор Гладковський, Букін, друг Ігоря, колишній співробітник "Укроборонпрому" Віталій Жуков, позаштатний агент Національного антикорупційного бюро Євген Шевченко, президент України Петро Порошенко, який є другом Гладковського-старшого.Розслідувачі встановили, що на початку війни на Донбасі, у 2014 році, група молодиків "вступила у змову з оборонними чиновниками". Вони скуповували військові запчастини у російських контрабандистів, а також на складах української армії, накручували ціну в кілька разів і з відома державного концерну "Укроборонпром" продавали їх на українські оборонні заводи.

"Я навіть уявити не можу, щоб Вадик, Яша, навіть Букін трубки на тебе не взяли… Чисте стадо, якому потрібно давати пі…ди чітко й говорити, що робити", – говорить Жуков Гладковскому-молодшому.

Журналісти стверджують, що під "Вадиком" мався на увазі директор Київського бронетанкового заводи Вадим Шкавро, а під "Яшою" – керівник Харківського машинобудівного заводу Яків Мормило.

Згідно з даними журналістів, Жуков постійно просив Гладковського-молодшого вирішити якісь питання через батька.

Журналісти наводять цитату з розмови Жукова з Гладковським-молодшим у 2017 році. За словами Жукова, директори оборонних заводів розуміють, що "зайвий раз вий…буватися не треба, бо Ігор психоне й не дай господь скаже щось погане ОВ".

Ініціали ОВ належать Гладковському-старшому – Олег Володимирович.

У коментарі журналістам заступник секретаря РНБО заявив, що не знає, хто такий Віталій Жуков, і не чув про фірму "Оптимаспецдеталь" (за даними розслідувачів – одна з фірм-прокладок).

Гладковський заявив, що він "усе заперечує".

Журналісти також анонсували вихід наступної частини розслідування, де роль Гладковського-старшого та керівництва "Укроборонпрому" у схемах буде висвітлено докладніше.